Sekurytyzacja aktywów bankowych – możliwość bezpiecznych inwestycji z dużym zyskiem

0

Pojęcie „sekurytazcja aktywów bankowych” oznacza transformację trudno zbywalnych aktywów na papiery wartościowe, które łatwiej sprzedać zewnętrznym inwestorom. Sekurytyzacja jest sprawdzonym sposobem na refinansowanie, które pozwala generować kapitał z wierzytelności wynikających z umów – pożyczek, kredytów, leasingów, a także należności handlowych przedsiębiorstw.

Naucz dziecko oszczędzania

0

Nasze najmłodsze pociechy można uczyć jak oszczędzać pieniądze kupując im skarbonkę, ale dla tych starszych są dzisiaj bardziej odpowiednie możliwości. Można na przykład założyć specjalne konto.

Dla nastolatków i jeszcze młodszych
Kiedy rozpoczniemy poszukiwania oferty z najlepszym kontem dla dziecka spotkamy się z przedziałem wiekowym od 13 do 18 lat, chociaż pojawiają się już takie rozwiązania, które skierowane są dla jeszcze młodszych odbiorców. Najczęściej takim kontem i tak zarządzają rodzice, ale w zależności od tego do jakiej placówki się udamy możemy liczyć na wiele udogodnień i ciekawych rozwiązań. Wewnętrzne regulaminy danej placówki określają w jakim stopniu rodzic ma pieczę nad finansami swojego dziecka.

Jak nie konto to może karta?
Zwykle takie konto jest atrakcyjnie oprocentowane, a jego prowadzenie i otwarcie nie łączy się z żadnymi wydatkami, podobnie jest z korzystaniem z karty, a jeżeli już trzeba płacić to najczęściej są to jakieś symboliczne kwoty. Zazwyczaj też kiedy dziecko stanie się już pełnoletnie jego rachunek można przekształcić w klasyczne konto dla osoby dorosłej. Dobrym wyjściem może być też korzystanie przez młodą osobę z karty prepaid. Można ją doładowywać z rachunku bankowego, można też dla niej określić limit środków, do którego można dokonywać płatności bezgotówkowych i wypłat z bankomatów.

Same plusy, ale uważaj na kruczki
Założenie i prowadzenie konta dla dzieci nie jest trudne ani czasochłonne, a niesie za sobą wiele korzyści. Są to przede wszystkim niskie lub zerowe opłaty, kontrola rodziców, wygoda w przypadku sytuacji awaryjnej, kiedy dziecko nagle potrzebuje gotówki. Posiada ono również całe mnóstwo walorów edukacyjnych. Jednak zanim zdecydujemy się je założyć przeczytajmy umowę od deski do deski, aby uniknąć ukrytych kosztów czy innych mniej korzystnych zapisów.

Rachunek oszczędnościowy dla młodego człowieka to często bardzo dobre rozwiązanie, tym bardziej, że i tak kontrolę nad nim ma opiekun, a jeszcze sporo można się przy tym nauczyć.

Popraw swoją zdolność kredytową

0

Wiele osób nie lubi wcale zaciągać kredytów, ale przecież czasami jesteśmy po prostu do tego zmuszeni. Nie zawsze jest to jednak możliwe, bo musimy jeszcze mieć dobrą zdolność kredytową.

Sprawdź swoją zdolność
Co to takiego jest ta zdolność kredytowa? – zapytają osoby, które nigdy pożyczki nie brały. Otóż jest to zdolność podmiotu ubiegającego się o kredyt do spławy całego zobowiązania w umówionym terminie i wraz z odsetkami. Każdy, kto chciałby sprawdzić ile pieniędzy mógłby pożyczyć dzisiaj może skorzystać z takich narzędzi jak kalkulatory zdolności kredytowej, których co najmniej kilka znajdziemy w sieci.

Nie tylko zarobki
Na jej wysokość wpływa wiele czynników. Wśród nich najważniejsze to: wysokość dochodów, a także ich źródła i systematyczność, aktualne obciążenie i zobowiązania, okres kredytowania, rodzaj rat i chociażby wiek kredytobiorcy lub wysokość wkładu własnego. Wiele zależy tutaj od danej placówki i regulaminu, który w niej obowiązuje. Istnieje co najmniej kilka sposobów na to jak można ją zwiększyć, a warto to zrobić jeżeli chcemy starać się o przyznanie kredytu w najbliższym czasie.

Zabezpiecz się dodatkowo
Przede wszystkim trzeba zrobić przegląd wszystkich swoich zobowiązań, jeżeli została nam końcówka jakichś rat to może warto spłacić je wcześniej lub chociaż wydłużyć okres spłacania i zmniejszyć wysokość rat. Trzeba też potrafić udokumentować swoje dochody. Nie każdy pracuje przecież na etacie, ale nie znaczy to że nie zarabia. Warto zbierać wszystkie umowy o dzieła czy zlecenia, a także dowody innych dochodów jak alimenty, renty oraz inne. Sprawdź jakie informacje na twój temat zawarte są w Biurze Informacji Kredytowej. Można też postarać się o dodatkowe zabezpieczenie swojego zobowiązania, najlepszym wyjściem będzie poprosić o poręcznie kogoż z rodziny czy najbliższych znajomych.

Zdolność kredytowa zależy od wielu czynników, ale jeżeli zależy nam na wysokiej pożyczce to musimy się trochę postarać i umiejętnie przedstawić swoją możliwość do spłacania rat.

Kredyt hipoteczny bierz z głową

0

Wziąć kredyt jest łatwo, ale przecież później trzeba go spłacać, a to już nie zawsze jest takie łatwe jakby mogło się wydawać na początku, dlatego kiedy się zadłużamy to róbmy to z głową.

Lepsze własne cztery ściany?
Zanim więc podpiszemy wszelkie dokumenty rozważmy wszelkie opcje. Przecież nie zawsze i nie dla każdego kupno własnego mieszkania czy postawienie domu to konieczność. Są osoby, które cały czas wynajmują lokum i są zadowolone. Chociaż powszechnie uważa się, że lepiej płacić raty za swoje cztery ściany, niż za wynajem. Kiedy zdecydujemy się jednak na zakup mieszkania musimy mieć świadomość, że najprawdopodobniej spędzimy w nim najbliższych kilkadziesiąt lat, a w wielu wypadkach jest to już wybór do końca życia.

Przeanalizuj kilka ofert
Wiele osób udaje się z taką kwestią do doradcy finansowego, ale trzeba być ostrożnym i zaufać również własnej intuicji i zdrowemu rozsądkowi. Warto też sprawdzić i porównać oferty kilku banków, a także przeanalizować swoją sytuację w Biurze Informacji Kredytowej. To, że wcale nas tam nie ma nie świadczy o tym, że jesteśmy wiarygodni, tylko że nic o nas nie wiadomo. Żelazną zasadą obowiązującą w wielu dziedzinach życia jest, aby czytać uważnie umowę i to od deski do deski, tutaj również może ona być na wagę złota.

Negocjuj i rozmawiaj z bankiem
Ponadto nie każdy pamięta, że przecież umowę i warunki można negocjować, a porządna placówka z pewnością będzie chciała z nami rozmawiać i ustali wspólną, najlepszą dla wszystkich wersję. Nie bój się też zadawać pytań, jeżeli coś jest niejasne to trzeba to szybko uściślić. Jeżeli chodzi o koszty to najlepiej będzie patrzeć nie tylko na wysokość zaproponowanych rat, ale również na cały koszt kredytu. Nie warto też rozciągać spłacania kredytu hipotecznego w nieskończoność, im mniej rat, tym bardzie będzie nam się to opłacało.

Spłacanie rat do przyjemnych na pewno nie należą, tym bardziej musimy zrobić wszystko, aby nie odczuwać tego za bardzo przez kolejne kilkanaście czy kilkadziesiąt lat.

O emeryturze pomyśl już dzisiaj

0

Jesień życia to powinien być czas, kiedy skupiamy się tylko na sobie, na swoich marzeniach i chcemy spokojnie funkcjonować bez obawy, że nagle z dnia na dzień zabraknie nam pieniędzy.

Prognozy nie są optymistyczne
Aby rzeczywiście było tak różowo lepiej już wcześniej zacząć oszczędzać, bo przecież czas szybko ucieka, wciąż mamy inne ważne wydatki, a pieniądze niestety same do nas nie przyjdą. Prognozy dotyczące emerytur za kilkanaście lat nie są optymistyczne, według nich dostaniemy nawet o połowę mniej pieniędzy niż obecnie otrzymują emeryci. To jeszcze bardziej powinno nas zmotywować do zaciskania pasa, chociaż statystyki wcale na to nie wskazują.

Nie bój się inwestować
Najczęściej wybieranymi narzędziami do tego, aby odłożyć nieco grosza na starość są obligacje lub fundusze inwestycyjne. W przypadku tych ostatnich nie martwimy się w ogóle o cały proces inwestowania tylko powierzamy swoje pieniądze fachowcom, którzy już dobrze wiedzą jak się z nimi obchodzić. Rozsądnym rozwiązaniem wydaje się też rozkładanie gotówki na części i odkładanie tudzież inwestowanie jej na różne sposoby. Wiele osób część przeznacza na fundusze inwestycyjne, część na lokaty.

A może załóż sobie konto?
Od kilku lat działają też indywidualne konta emerytalne, zwolnione z podatku Belki, które mają nam ułatwić życie za kilkanaście czy kilkadziesiąt lat. Takie konto otworzyć możemy w banku, firmie ubezpieczeniowej czy domu maklerskim. Istnieje również coś takiego jak indywidualne konta zabezpieczenia emerytalnego, gdzie istnieje możliwość odliczania wpłaconych środków od podstawy opodatkowania w deklaracji PIT. Ich dużym plusem jest to, że nasze pieniądze są bezpieczne, ale dużym minusem jest jednak niskie oprocentowanie, co skutecznie zniechęca przyszłych emerytów.

Nawet jeżeli emerytura to dla nas bardzo odległa przyszłość to warto o niej pomyśleć stosunkowo wcześniej, aby będąc w podeszłym wieku móc odpoczywać i cieszyć się każdym dniem. Nie odkładajmy tego na jutro, zacznijmy oszczędzać na nią już dziś.

Dotacja na pewno ci pomoże

0

W dzisiejszych czasach osoba rozkręcająca własny biznes może liczyć na wsparcie z wielu stron. Kiedy już wiemy, że chcemy otworzyć swoją firmę to pierwsze nasze kroki powinny być skierowane do urzędu pracy.

Formalności musi stać się zadość
Zanim jednak jakiekolwiek pieniądze zostaną nam przyznane musimy dopełnić sporo formalności, ale po kolei. Zanim zaczniemy się o nią starać musimy być zarejestrowani w swoim urzędzie pracy jako osoby bezrobotne. Wniosek możemy złożyć po upływie trzech miesięcy od momentu rejestracji. Nie możemy być też studentami dziennymi, ale zaocznymi już tak. W ciągu roku poprzedzającego nie możemy mieć na swoim koncie żadnej działalności. Pieniądze z pewnością nie zostaną przyznane takiej osobie, które w tym okresie czasu odmówiła podjęcia zatrudnienia, przygotowania zawodowego lub stażu.

Ile się należy początkującemu przedsiębiorcy?
Dotacje te sięgają kwot od cztero- do sześciokrotności przeciętnego wynagrodzenia w sektorze przedsiębiorstw, sporo zależy tutaj od placówki i środków, jakie na ten cel ma przeznaczone. Wszystko zawarte powinno być w jej regulaminie. Zwykle wkład własny nie jest konieczny, chociaż zdarza się, że jest wymagany chociaż minimalny. Co bardzo ważne, całą otrzymają kwotę należy wydać w ciągu trzydziestu dni od momentu jej przyznania. Zanim zaczniemy starać się o dodatkowe środki warto mieć już swój własny biznesplan, a sumę z urzędu pracy najlepiej przeznaczyć na jakiś jeden konkretny cel.

Bezzwrotna pomoc mile widziana
Zaletami dotacji z urzędu pracy jest to, że nie jest to zwykła pożyczka, ponieważ, oczywiście o ile wywiążemy się ze wszystkich zobowiązań, nie będziemy musieli niczego oddawać. Zwykle cała procedura odbywa się też bardzo szybko, pieniądze otrzymać możemy już nawet w przeciągu miesiąca do dwóch, od momentu złożenia wniosku.

Bez takiego wsparcia niejednej osobie trudno byłoby rozpocząć swoją działalność, nie ma się więc co dziwić, że chętnych na nie nie brakuje i cały czas cieszą się dużym zainteresowaniem.

Zawsze warto oszczędzać!

0

Nawet jeżeli nie mamy wielkich sum pieniędzy na koncie, to i tak możemy sprawnie nimi obracać tak, aby przyniosły nam jeszcze jakieś dodatkowe zyski. Trzeba mieć tylko na to dobry pomysł, a dzisiaj takich nie brakuje.

Pożyczaj tym, co potrzebują gotówki

Dużym zainteresowaniem cieszą się pożyczki społecznościowe, o których mówi się coraz częściej i głośniej. Otóż możemy zarejestrować się w specjalnym serwisie, zweryfikowane zostanie wówczas nasze konto bankowe, i właściwie od razu możemy przystąpić do pożyczania naszych pieniędzy innym, potrzebującym osobom. Zawierana jest oczywiście umowa, a pożyczkobiorca zobowiązuje się do spłacenia całej kwoty wraz z odsetkami, w określonym terminie. Zawsze niesie to za sobą też pewne ryzyko, ale bardzo rzadko zdarza się, że ktoś nie wywiązuje się ze swoich zobowiązań.

Fundusze i specjaliści czekają

Pod uwagę warto wziąć fundusze inwestycyjne, które powalają na pomnażanie małych kwot. Dzięki grupie specjalistów, którzy mają w swoich rękach pieniądze różnych osób i inwestują je tam, gdzie uważają, że dadzą one najwięcej zysku, nie musimy sami zajmować się żadnymi formalnościami i myśleć o tym gdzie i jak zarobić. Jest jednak zawsze jakieś ale, a w tym wypadku takie, że należy ponieść w związku z tym opłaty. Chociaż zwykle nie są one duże, to przy małych sumach na pewno mają większe znaczenie.

Lokaty lub konto i ręka na pulsie

Dla wielu osób dobrym wyjściem mogą być też lokaty lub konta oszczędnościowe. W ten sposób możemy też odkładać gotówkę z myślą o tym, że kiedyś zainwestujemy ją w jeszcze inny sposób. Ich założenie jest bardzo łatwe, nie musimy posiadać żadnej fachowej wiedzy, jest to bezpieczne. Zanim jednak zdecydujemy się na konkretny produkt tego typu dobrze zapoznajmy się z wszystkimi warunkami. Warto też trzymać rękę na pulsie, obserwować na bieżąco oferty różnych banków i przenosić swoje oszczędności tam, gdzie jest to najbardziej opłacalne.

zawsze warto oszczędzać i pomnażać swoje pieniądze. Czasami trzeba trochę zaryzykować, a innym razem możemy być zupełnie spokojni, trzeba tylko znać swoje możliwości.

Pieniądze dla Twojego dziecka

0

Potrzeby dziecka z roku na rok są coraz większe, a te największe czekają Cię, gdy pójdzie na studia albo skończy je i będzie chciało rozpocząć samodzielne życie. Oszczędzanie nie jest łatwe, ale są jeszcze inne możliwości.

Możesz wykupić polisę
Wśród nich możemy wybrać takie formy, jak polisy posagowe, fundusze inwestycyjne lub bardzo popularne lokaty bankowe. Ale po kolei. Polisy posagowe polegają na tym, że dokonujemy regularnych wpłat, a firma ubezpieczeniowa, z usług której korzystamy wypłaca nam naszą pełną kwotę na koniec zawartej wcześniej umowy. Taka polisa obejmuje też ubezpieczenie dziecka na wypadek śmierci rodziców.

Dla bardziej odważnych – fundusze
Fundusze inwestycyjne z kolei pozwalają na inwestowanie w większą grupę inwestycji, w jaki sposób będą one pracowały i gdzie to zależy od danego funduszu. Ich plusem jest z pewnością to, że zwykle ponosimy niskie opłaty za ich zarządzanie, ale z drugiej strony musimy zapłacić podatek od zysków kapitałowych i to za każdym razem, gdy sprzedajemy jakieś jednostki funduszu. Trzeba w tym wypadku co nieco znać rynek finansowy albo mieć dobrego doradcę, który przeprowadzi nas przez gąszcz przepisów i regulacji prawnych.

Lokata lub konto dla bezpieczeństwa
Najbardziej powszechne są jednak lokaty bankowe. Tutaj zyski są nieco mniejsze, niż w innych przypadkach, ale za to jest to działanie bezpieczne, ponieważ naszego kapitału nie możemy stracić. Stałe oprocentowanie gwarantuje nam to, że na pewno się ono nie zmieni w trakcie obowiązywania umowy, ale nie są one elastyczne. Wkładając pieniądze na lokatę zwykle zamrażamy je nawet na kilka lat i nie ma możliwości ich wypłacania, a jeżeli chcemy tego dokonać to tracimy część pieniędzy. Można też wybrać konta oszczędnościowe, gdzie możemy dokonywać dopłat i jest częsta kapitalizacja odsetek. Ich wadą jest jednak niższe oprocentowanie, niż w przypadku lokat.

Dobrze się uczyć dziecko oszczędności od najmłodszych lat, ale samemu też musimy dawać dobry przykład, pomóc nam w tym mogą różne instrumenty finansowe.

Nieruchomości czekają na inwestycje

0

Inwestowanie w nieruchomości od zawsze cieszy się dużym zainteresowaniem, ponieważ jest to rynek bardzo dynamiczny, który szybko i często się zmienia, trzeba tylko umieć przewidzieć zapotrzebowanie.

Mieszkań ci u nas nie brakuje
Nieruchomości to dzisiaj bardzo rozbudowana branża, która skupia wiele różnych dziedzin. Chociaż powszechnie kojarzy się głównie z wynajmowaniem mieszkań, to jednak jest też wiele innych opcji. Zaliczyć można tutaj też lokale użytkowe, biura, hotele, magazyny, parkingi czy ziemię. Dowodem na to, że jest to dziedzina bardzo zmienna jest fakt, że dzisiaj nie tylko wynajmuje się lokal na biuro, ale można też wynajmować poszczególne stanowisko pracy. Kiedy chcemy kupić mieszkanie po to, aby później je wynajmować musimy dzisiaj spełniać wiele wymagań. Nie brakuje bowiem lokali o różnych standardach, więc nie jest wcale łatwo przebić się ze swoją ofertą.

Kup sobie pałac lub dworek
Pomijając wspomniane już wynajmowanie mieszkań, których dzisiaj jest bardzo szeroki wybór i różnorodne ceny. Szukając lokum dla siebie trzeba się nieźle natrudzić, aby trafić na tę jedną jedyną ofertę. Spośród innych możliwości jest też taka jak na przykład kupno zamku, pałacu, dworku lub nawet jego fragmentu i wynajmowanie dla celów użytkowych. Inwestycja niskobudżetową są też miejsca parkingowe czy postojowe i to począwszy od takich chociażby w pobliżu atrakcji turystycznych po wielkie miejsca postojowe przy dużych lotniskach. Ich obsługa zajmuje się profesjonalna firma, a my jedynie czerpiemy zyski.

A może dom spokojnej starości?
Dosyć powszechnym sposobem na zarabianie na nieruchomościach są tez, przynajmniej na zachodzie, domy spokojnej starości, a to z racji tego, że państwowa służba zdrowia nie do końca radzi sobie z tym problemem. Trzeba w to włożyć sporą ilość gotówki, ale zyski są stałe i wysokie, więc gra zdecydowanie jest warta świeczki.

Kiedy ktoś bardzo chce zainwestować to na pewno znajdzie idealne wyjście dla siebie. Wiele zależy bowiem od tego na ile chcemy się angażować w dany projekt czy pomysł.

Swoje oszczędności zainwestuj w…

0

Kiedy na naszym koncie uzbiera się jakaś konkretniejsza sumka to czasami przychodzi taki moment, kiedy chcemy ją w coś zainwestować. Pozostaje jednak pytanie, w co najlepiej włożyć pieniądze, żeby wyjąć ich jeszcze więcej?

Najpierw dobrze się zastanów
Zanim zaczniemy szukać tego typu źródeł dochodów musimy dobrze zastanowić się jaką sumę chcemy zainwestować, to przynajmniej po części, będzie określało nasze działania. Wiadomo, że im większy kapitał, tym większe zyski będziemy mogli osiągać. Musimy zastanowić się też na jak długo chcemy zamrozić swoje oszczędności. poszukajmy przykładów chociażby w sieci, a najlepiej wśród rodziny czy znajomych, może ktoś coś ciekawego podpowie czy doradzi.

Lokaty czy obligacje?
Szybki i pewny zysk to na pewno lokaty bankowe, ale nie będą to z pewnością duże kwoty. Są one jednak w miarę bezpieczne, sporo zależy tutaj od aktualnej wysokości stóp procentowych. Każdy bank ma w swojej ofercie wiele tego typu produktów, z których skorzystać może każdy z nas. Trzeba jednak śledzić zmiany i coraz nowsze oferty, przerzucać pieniądze z konta na konto, aby zyski były w miarę konkretne. Z kolei obligacje, również uważane za stosunkowo bezpieczne, także zapewniają pewne zyski. Można tutaj pokusić się o obligacje Skarbu Państwa, korporacyjne, spółdzielcze czy komunalne.

Giełda, nieruchomości, a może wino?
Kuszącą opcją może być również Giełda Papierów Wartościowych, zanim jednak ktokolwiek zdecyduje się na inwestowanie na niej powinien dobrze zapoznać się z tym, jak ona działa, kiedy, jak i ile można zarobić. Dla wielu z nas jest to bowiem przysłowiowa czarna magia. Sporo osób wybiera alternatywne formy inwestowania, na przykład w dzieła sztuki, kolekcjonerskie komiksy, a także popularne ostatnio wino. Zawsze pozostają nam jeszcze nieruchomości, które też mogą przynieść duże korzyści finansowe.

Każdy chce zyskać, a nikt nie chce stracić, tego jednego możemy być pewni. Nie tylko my chcemy zarobić w ten sposób warto więc dobrze rozważyć wszystkie opcje zanim zainwestujemy nasze oszczędności.

ZOBACZ TEŻ