Internet światłowodowy dla firm w Krakowie

0
internet

Internet to jeden z bardzo ważnych elementów, który skutecznie ułatwia poruszanie się po świecie medialnym. W ówczesnych czasach, na łamach sieci możliwe jest załatwienie niemalże wszystkich czynności związanych z prowadzeniem firmy, reklama czy marketingiem. Dzięki specjalnym łączom możliwe jest również kontaktowanie się osób znajdujących się w dwóch różnych końcach świata czy załatwianie spraw prywatnych – wykonywanie przelewów, wysyłanie różnorakich zaświadczeń, jak również spełnianie własnych zainteresowań w świecie rozrywki. Aby móc swobodnie poruszać się po świecie Internetu należy w prawidłowy sposób dobrać dostawcę, jak również dostosowane do wymagań odbiorcy pakiety. Jak wybrać tani i szybki Internet dla firmy w Krakowie? Czym jest Internet światłowodowy? Czym jest i co przedstawia oferta ITH?

Obniżone składki ZUS – kogo obowiązują i na jakich warunkach? 

0
ZUS

Obniżone składki ZUS jest to suma pieniędzy, która zostanie w naszej kieszeni. Oszczędzanie, szczególnie na początku prowadzenia biznesu jest niezwykle ważne. Warto jednak dowiedzieć się o nich czegoś więcej, ponieważ tak jak zawsze istnieje druga strona medalu. Nie płacąc składki ZUS lub płacąc ją niższą, nie mamy ubezpiczenia. Oznacza to, że mniej pieniędzy odłożymy na emeryturę czy rentę. Korzystając z każdej ulgi nie jesteśmy zwolnieni z płacenia składki zdrowotnej. Jest to bardzo istotne i należy o tym pamiętać. 

Przeczytaj też: https://www.ipo.pl/obnizone-skladki-zus-dla-kogo-i-na-jakich-warunkach/ 

Obniżenie składki ZUS – Ulga na start

Początkujący przedsiębiorca ma prawo do dyspozycji skorzystanie z ulgi na start. Oznacza to, że przez 6 miesięcy nie muszą przelewać pieniędzy na ubezpiecznie do ZUS: emerytalne, rentowe, wypadkowe oraz na Fundusz Pracy i Fundusz Solidarnościowy. Dzięki temu możemy oszczędzić 1069,14 zł. Tyle zostanie Ci w kieszeni miesięcznie, jeśli w 2020 roku skorzystać z ulgi na start. Do zapłaty pozostanie Ci ubezpieczenie zdrowotne, czyli 362,34 zł miesięcznie.Trzeba pamiętać o tym, że ulga na start jest to możliwość dla młodych przedsiębiorców, którzy rozpoczęli swoją działalność pierwszy raz lub w przypadku, gdy otworzyli ją kolejny raz po minimum 5 letniej przerwie od zamknięcia poprzedniej firmy. 

Co po upływie 6 miesięcy? 

Po upływie tego czasu nadal jest szansa na oszczędzenie na składkach. Teraz możesz skorzystać z obniżenia składki ZUS. Dzięki temu zapłacisz składki na ubezpieczenia społeczne, liczone od obniżonej podstawy, która nie może być niższa niż 30 proc. minimalnego wynagrodzenia. 30 proc. minimalnego wynagrodzenia w 2020 roku wynosi 2600 zł. Dlatego składka ta wyniesie 780 zł.

Obniżone składki przysługują za 24 miesiące. Pod uwagę musimy wziąć to, że ulga to dotyczy jedynie nas, a nie naszych pracowników. Jeśli zawiesimy działalność gospodarczą, to nie przerwie to biegu 24 miesięcy obniżonej składki.

Kogo obowiązują obniżone składki ZUS?

Z tej ulgi mogą skorzystać właściciele firm, którzy:

  • nie mają innej pozarolniczej działalności gospodarczej,
  • nie prowadzili jej w ostatnich 60 miesiącach kalendarzowych przed dniem rozpoczęcia działalności gospodarczej,
  • nie prowadzą działalności gospodarczej na rzecz byłego pracodawcy. Chodzi o pracodawcę, u którego w bieżącym lub w poprzednim roku kalendarzowym pracowali na etacie i wykonywali czynności wchodzące w zakres obecnie wykonywanej działalności.

Kto nie ma prawa płacenia obniżonej składki?

Są to osoby, które:

  • w ostatnich 60 miesiącach prowadziły pozarolniczą działalność gospodarczą; 
  • wykonywały działalność twórczą lub artystyczną; 
  • prowadziły działalność gospodarczą w zakresie wolnego zawodu; 
  • były wspólnikiem jednoosobowej spółki z ograniczoną odpowiedzialnością, spółki jawnej, komandytowej lub spółki partnerskiej; 
  • prowadziły publiczną/niepubliczną szkołę.

Zobacz też: http://www.malemen.pl/jakosc-paliw-na-stacjach-gdzie-dobrze-zatankujesz/ 

Druk wielkoformatowy – możliwe zastosowania

0
Druk wielkoformatowy

Druk wielkoformatowy ugruntował swoją pozycję w marketingu już dawno temu: dziś również trudno sobie wyobrazić reklamę zewnętrzną oraz projekty niektórych wnętrz bez druku wielkoformatowego. Banery, plakaty, bilbordy i fototapety, to tylko niewielka część tego, co obecnie powstaje na wielkoformatowych drukarkach cyfrowych.

Cechy i możliwości druku wielkoformatowego

Określenie druk wielkoformatowy zwykle używa się do nazwania materiałów wydrukowanych w formacie większym niż A4. Oznacza to, że jest to bardzo szerokie określenie, które może dotyczyć właściwie niekończącej się ilości różnych materiałów. Druk wielkoformatowy może być wykorzystywany w różnych branżach, jednak najczęściej stosuje się go w branży reklamowej – agencje marketingowe i firmy drukarskie bardzo często oferują klientom wydruki wysokiej jakości, które można wykorzystać do reklamy zewnętrznej. Druk wielkoformatowy to metoda bezstykowego druku na wielu podłożach w rozdzielczościach odpowiednio dopasowanych do potrzeb i wymagań technologicznych. Wydruki mogą być wykonane na wiele różnych sposobów. Do najpopularniejszych technologii zalicza się: druk wielkoformatowy solventowy, druk wielkoformatowy UV i druk wielkoformatowy termotransferowy.

Zastosowanie druku wielkoformatowego

W związku z tym, że produkty wielkoformatowe mogą być używane w różnych warunkach, dzieli się je na dwa główne typy. Druk wielkoformatowy materiałów umieszczanych wewnątrz budynków mieszkalnych i do reklamy zewnętrznej. Pierwsza kategoria obejmuje wszystkie materiały, które są używane w pomieszczeniach: plakaty, ozdoby sufitów, tapety, naklejki na ściany itd. Wymagania dotyczące wodoodporności i wytrzymałości produktów, które są używane w pomieszczeniach, nie są tak wysokie, jak w przypadku druku wielkoformatowego zewnętrznego. Od materiałów stosowanych we wnętrzach, wymaga się jednak czegoś innego – przede wszystkim jakości wydruku. Z drugiej strony drukarnie oferują również przygotowanie materiałów reklamowych poprzez wykorzystanie różnych technik druku wielkoformatowego. Reklamy zewnętrzne to najczęściej banery, billboardy, plakaty i ulotki. Muszą być trwałe i wodoodporne, ponieważ są stale narażone na wiatr, zmiany temperatury, opady. W związku z tym w przypadku produktów zewnętrznych najczęściej stosuje się druk solwentowy i ultrafioletowy. Oznacza to, że druk wielkoformatowy można wykorzystać na różne sposoby. Jeśli w najbliższym czasie planujemy przeprowadzenie kampanii reklamowej lub chcemy zmodernizować projekt biura, sklepu czy mieszkania, to przed dokonaniem wyboru projektu warto zapoznać się z możliwościami, opcjami i kosztami druku wielkoformatowego.

Naziemne panele PV – innowacja, czy realna rzeczywistość?

0
Naziemne panele PV

Nie jest tajemnicą, że panele PV można montować na dachu i na powierzchni gruntu. Z pierwszym wariantem mają do czynienia osoby prywatne, które decydują się tradycyjną energię fotowoltaiczną. Z kolei instalacje naziemne, są bardzo często wybierane przez przedsiębiorców. Oczywiście istotnym warunkiem jest tu optymalna ilość dostępnej przestrzeni.

Jak zacząć naukę języka niemieckiego?

0
Jak zacząć naukę języka niemieckiego

Jeśli decydujemy się na poważną naukę nowego języka od podstaw, musimy być pewni, że za chwilę z niego nie zrezygnujemy. Poznanie bowiem wszystkich reguł, zasad, czasów, słownictwa jest zajęciem, które zabierze nam sporo czasu. Im szybciej zaczniemy – tym lepiej dla nas. Badania wykazują, że młodsze osoby mają lepszą przyswajalność języków. Nie znaczy to absolutnie, że starsze osoby nie są w stanie nauczyć się nowego języka.

Jak zarobić fortunę?

0
bitcoin

Zastanawiasz się, w co warto w obecnych czasach zainwestować? Jak zacząć zarabiać ponad normę i co jest świeżym rynkiem, który dopiero się rozwija, ale widać w nim potencjał? Proponuję zerknąć na giełdy kryptowalutowe. Dlaczego jest to taki prosperujący biznes i czy jest warty tego, aby zaryzykować i zacząć obracać wirtualną walutą? Wiele poszlak wskazuje na to, że owszem, kryptowaluty mogą za niedługi czas stać się źródłem sporych dochodów niektórych ludzi.

Współpraca biznesowa i współpracownicy

0
Współpraca biznesowa

Poszukując pracy lub posiadając pracę, która nie do końca spełnia nasze oczekiwania często zastanawiamy się na jakim stanowisku i w jakiej branży lepiej byśmy się odnaleźli. Często jest tak, że chcemy zrezygnować w pracy w formie etatu u pracodawcy i założyć własną działalność gospodarczą.

Rodzaje i tematy tłumaczeń – czym się różnią?

0
tlumaczenia

Praca tłumacza wydaje się monotonna tylko z punktu widzenia laika. W rzeczywistości ważne jest, aby wziąć pod uwagę nie tylko język, w którym pracuje specjalista, ale także rodzaje tłumaczeń, które może wykonywać tłumacz. Ponadto konieczne jest rozróżnienie między tematami tłumaczenia, czyli specyfiką tłumaczonego tekstu. Wszystko to wpływa na złożoność i koszt pracy, a także konieczność doboru tłumacza odpowiedniej specjalizacji.

Rodzaje tłumaczeń

Działalność tłumaczy obejmuje kilka obszarów pracy. Najpopularniejsze są tłumaczenia pisemne. Wykonywany jest w biurze lub w domu przy użyciu specjalistycznej literatury, słowników, podręczników i innych pomocy naukowych. Z reguły jest to najprostsza forma, która jednak wymaga od wykonawcy doskonałej znajomości języków. W pisemnej formie wykonuje się m.in. tłumaczenia dokumentów i tłumaczenia stron internetowych. Poza tłumaczeniem pisemnym wyróżniamy również kilka rodzajów tłumaczeń ustnych. Są nimi np. tłumaczenie ustne symultaniczne i tłumaczenie ustne konsekutywne.   Tłumaczenie ustne symultaniczne to najtrudniejszy rodzaj tłumaczenia, w którym mówca nie zatrzymuje się, a tłumaczenie odbywa się w czasie rzeczywistym. Taka praca wymaga znajomości języka na najwyższym poziomie. Najlepszych tłumaczy symultanicznych cechuje niesamowita szybkość myślenia, doskonała znajomość dwóch języków, poprawna dykcja, umiejętność „rozszerzania” lub odwrotnie „kompresowania” fraz bez uszczerbku dla znaczenia tego, co zostało powiedziane. W przypadku tłumaczeń ustnych konsekutywnych tłumacza ma czas na sformułowanie swojej wypowiedzi (tłumaczenia), ponieważ mówca zatrzymuje się po kilku wypowiedzianych zdaniach.

Tematy tłumaczeń

Oprócz wielu rodzajów tłumaczeń, pracę tłumacza urozmaica również temat tekstów, które trzeba przetłumaczyć z języka obcego na polski lub odwrotnie. Do najpopularniejszych tematów tłumaczeń należą tłumaczenia techniczne, prawnicze, medyczne i marketingowe. Tłumaczenia techniczne obejmują m.in. tłumaczenia dokumentacji urządzeń technologicznych, instrukcji, artykułów technicznych, podręczników i innych tekstów bogatych w techniczne terminy.  Tłumaczenia dokumentów obejmują głównie tłumaczenia dokumentów księgowych, dokumentów podatkowych, kontraktów i umów międzynarodowych itp. Tłumaczenia prawne najczęściej dotyczą materiałów związanych z sądownictwem i polskim lub zagranicznym prawem. Do najpopularniejszych tłumaczeń medycznych należą medyczne artykuły naukowe, historie chorób, wyniki testów, protokoły operacji, instrukcje dotyczące sprzętu medycznego. Specyfika pracy nad takimi tekstami polega na tym, że powinny być one przetłumaczone przez specjalistę z określonej dziedziny – inżyniera, księgowego, prawnika czy lekarza lub przez profesjonalnego tłumacza, który specjalizuje się w konkretnej dziedzinie.

Ile jest w stanie zarobić aktor?

0
aktor

Może się wydawać, że chodzi tutaj o naprawdę spore pieniądze. W końcu aktorzy znani są z tego, że jeżdżą długimi samochodami oraz mieszkają w willach z basenem. Dodatkowo ich social media przepełnione są zdjęciami z wakacji, gdzie bywają w naprawdę egzotycznych miejscach. Jak wygląda to w rzeczywistości? Jest to kwestia dosyć sporna. Jak jednak wyglądają zarobki na tego typu stanowisku? Sprawdźmy to!

Przeczytaj też: https://www.zawody.pl/ile-zarabia-aktor/

Jak wyglądają zarobki aktora w rzeczywistości?

To co dzieje się na Instagramie, nie zawsze posiada pokrycie w rzeczywistości. Wynika to przede wszystkim z braku doświadczenia, nikłego stażu pracy oraz konieczności douczania się. Nawet najlepsza szkoła aktorska nie jest w stanie przygotować nas na to, co może wydarzyć się w pracy. Wszystkie braki oraz ewentualne niedociągnięcia da się nadrobić, ale oczywiście, im mniej ich posiadamy tym lepiej dla nas oraz naszego pracodawcy. Początkujący aktor może liczyć na zarobki wynoszące od 1500 do 2500 zł w skali, natomiast ci bardziej doświadczeni zarabiają od czterech do 5000 zł miesięcznie. Wszystko zależy jednak od ich miejsca pracy oraz ilości ról aktorskich. 

Ile jest w stanie zarobić aktor serialowy i filmowy?

Inne zarobki będzie posiadał aktor przedmiot który gra w filmach czy serialach, a jeszcze inne ten, który zatrudniony jest w teatrze. Aktorzy, którzy grają w paradokumentach takich jak „Trudne sprawy” czy „Dlaczego ja?” za całe nagranie otrzymują 200-250 zł. Tak naprawdę nie jest to dużo, ale jest to frajda dobry start do rozpoznawalności w sieci. Oczywiście w miarę kolejnych rur, rośnie nasza stawka. Im jesteśmy bardziej rozpoznawalnym aktorem, w tym więcej jesteśmy w stanie zarobić na planie filmowym w ciągu jednego dnia. Popularni aktorzy mogą liczyć na dniówkę, która wynosi nawet 5000 zł netto.

Zobacz też: http://www.humanuniversity.pl/w-jaki-sposob-zostac-aktorem/

Vademecum rozwodowe

0
Vademecum rozwodowe: Katowice i inne duże miasta

Niestety dość często małżeństwa kończą się rozwodami. Dopiero po czasie okazuje się, że występują pewne różnice charakterów, które uniemożliwiają dalsze zgodne pożycie. Czasami zdarzają się też przykre sytuacje, takie jak zdrady, kłótnie, przemoc domowa, alkoholizm.

ZOBACZ TEŻ