jak założyć konto bankowe

Założenie konta w banku to nic trudnego, tym bardziej, że instytucje finansowe dokładają wszelkich starań, aby cały proces przebiegł szybko i bez niepotrzebnych formalności. Właśnie dlatego klienci mają do wyboru różne sposoby otwarcia rachunku bankowego. Najprostszym, a jednocześnie najpopularniejszym sposobem na założenie konta jest wizyta w oddziale banku.

jak założyć konto bankoweZakładanie konta przez Internet

Aby otworzyć konto przez internet, wejdź na stronę wybranego banku i wypełnij formularz. Będziesz musiał podać swoje imię i nazwisko, datę i miejsce urodzenia, adres zamieszkania i zameldowania, dane kontaktowe (e-mail i numer telefonu), PESEL, a także serię, numer i termin ważności dowodu osobistego. Niektóre instytucje finansowe wymagają również dołączenia skanu lub zdjęcia obu stron dowodu osobistego lub innego dokumentu potwierdzającego twoją tożsamość. Oczywiście, potwierdzenie zapoznania się z umową nie oznacza jej podpisania. W trakcie wypełniania wniosku będziesz mógł określić, w jaki sposób chcesz ją zawrzeć. Banki zazwyczaj proponują:

  • Dostarczenie umowy przez kuriera pod adres wskazany przez zakładającego konto. Należy ją podpisać, jeden egzemplarz oddać kurierowi, a drugi zachować dla siebie.
  • Zawarcie umowy poprzez wykonanie zwykłego przelewu na dowolną kwotę ze swojego konta w innym banku na rachunek podany we wniosku. Oczywiście, wpłacone pieniądze zostaną zwrócone przez bank. Przelew traktowany jest jedynie jako wyraz oświadczenia woli o zawarciu umowy oraz potwierdzenie danych.

Najlepsze konto w banku – gdzie założyć

Bardzo często klienci wiedzą jak założyć konto w banku, jednak nie mają pewności, oferta której instytucji będzie dla nich najkorzystniejsza. Najważniejsze czynniki przy wyborze konta bankowego:

  • Koszt prowadzenia rachunku – sprawdź czy bank pobiera jakiekolwiek opłaty lub prowizje za samą czynność prowadzenie rachunku.
  • Opłaty za kartę płatniczą – zwróć uwagę na opłaty za wydanie i prowadzenie podstawowej karty do rachunku (ewentualnie karty dodatkowej) oraz kwestię ubezpieczenia karty.
  • Opłaty za przelewy – dowiedz się czy i jakie opłaty pobierane są przez bank, w przypadku dokonywanie przelewów wychodzących w tym samym oraz do innych banków. Warto także sprawdzić wysokość opłat za szybkie przelewy SORBNET, a także przelewy zagraniczne SEPA.
  • Wypłaty z bankomatów – obecnie wiele banków kusi ofertą darmowych wypłat ze wszystkich bankomatów na terenie Polski. Upewnij się jednak czy dotyczy to oferty danego rachunku oraz czy bank nie pobiera dodatkowej opłaty za taką funkcjonalność.

W celu wybrania najlepszego konta osobistego dla siebie, należy zacząć od oceny swoich rzeczywistych potrzeb i wybrać na czym nam najbardziej zależy. Wtedy znacznie łatwiej będzie znaleźć ofertę z niskimi kosztami, a może nawet w ogóle za darmo. Powyższy ranking kont osobistych zawiera od razu widoczne warunki darmowości – jeśli je spełniasz, konto będzie darmowe.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here