Audi w leasingu dla osób prywatnych

Leasing jak najbardziej jest jedną z popularniejszych metod finansowania, jednakże do tej pory większość osób kojarzyło go z takim typowym produktem biznesowym, czyli produktem dedykowanym właścicielom różnych firm i przedsiębiorstw. Forma leasingu nie jest jednak wcale z góry założona. Bywa ona zmienna, czego dowodem jest już nawet Audi Perfect Lease dla klientów prywatnych. Za sprawą dokładnie tego rozwiązania klient indywidualny, niemający nic wspólnego z prowadzeniem przedsiębiorstw, też może wziąć sobie świetne auto w leasing. Czy jednak akurat dla niego ta metoda finansowania będzie akurat korzystna? Czy istnieją jakieś konkretne powody, z uwagi na które warto by było się tym zainteresować?

Podstawowa definicja leasingu

Leasing dla osób prywatnych jest więc leasingiem samochodowym kierowanym do osób, które chciałyby skorzystać z tej opcji finansowania nowych bądź używanych pojazdów pomimo nieposiadania i nieprowadzenia własnej działalności gospodarczej. Od dłuższego czasu taka opcja im przysługuje. Leasing dla osób prywatnych nie jest bowiem przeznaczony dla firm. Działa na podobnych zasadach, jednakże paroma szczegółami może różnić się od takiego tradycyjnego leasingu. Można jednak powiedzieć, że leasingi samochodowe coraz śmielej zaczynają konkurować z tradycyjnymi kredytami, tak więc – jak przypuszczają eksperci – w niedługim czasie staną się tak samo popularne jak one i będą brane przez ludzi równie często i chętnie, a to już musi o czymś świadczyć.

Leasing samochodów dla klientów prywatnych. Jak to działa?

Leasing zapewniany osobom prywatnym, czyli klientom indywidualnym, nazywany jest równie często leasingiem konsumenckim, więc w jego przypadku te dwie nazwy będą używane zamiennie. To forma finansowania o wielu wyjątkowych zaletach. Jest to takie połączenie typowego kredytu samochodowego z wynajmem pojazdów, albowiem leasingobiorca nie kupuje wcale wybranego dla siebie auta, a w pewnym sensie je wypożycza, by po określonym w umowie czasie ewentualnie je oddać albo… dopiero wtedy wykupić od leasingodawcy. Audi Perfect Lease dla klientów prywatnych przez cały czas trwania umowy pozostaje więc własnością swojego pierwotnego właściciela. Osoba, która wzięła je w leasing, jest jedynie jego czasowym użytkownikiem, choć to oczywiście później bardzo szybko może się zmienić.

Załatwianie formalności

Osoby nieco bardziej zainteresowane tym tematem, które rzeczywiście chcą już wziąć takie auto w leasing, będą musiały przejść przez dość prostą i standardową procedurę, która złoży się z kilku ważnych etapów. Pierwszym niezbędnym krokiem będzie ukazanie własnej zdolności kredytowej. Leasingi zapewniane są przez banki, a żaden bank nie udzieli kredytu komuś, kto tego kredytu może potem nie spłacić, np. z powodu posiadania pewnych przeszłych zadłużeń lub z uwagi na swoją niestabilną i niepewną sytuację zawodową. Na rozmowę z konsultantem warto więc zabrać ze sobą zaświadczenie o zatrudnieniu oraz zaświadczenie o zarobkach. Przyda się też na pewno wyciąg z konta bankowego oraz – w niektórych rzadkich przypadkach – wybrane dokumenty, które zostaną przedstawione przez wybranego poręczyciela.

Zdolność kredytowa to taka podstawa podczas zaciągania jakichkolwiek kredytów, ale na szczęście każdą regułę da się złamać lub przynajmniej delikatnie naciągnąć. Brak zdolności kredytowej całe szczęście nie musi od razu uniemożliwiać wzięcia auta w leasing. Rzadko bo rzadko, ale zdarza się, że niektóre banki tej zdolności nie sprawdzają, albowiem oferują klientom rozwiązania bez BIK. Tych opcji nie ma oczywiście zbyt wiele, jednakże można je znaleźć, co jest dobrą wiadomością dla tych osób, które zdolności kredytowej nadal nie posiadają i jak na razie nie są w stanie jej uzyskać. Oczywiście zawsze można by było skorzystać też z usług instytucji pozabankowych, jednakże na ogół nie jest to rozwiązanie w pełni bezpieczne.

Teraz, gdy ktoś zdecydował się już na wzięcie auta w leasing, może on wyliczyć dla siebie koszty takiego leasingu, sięgając po kalkulator leasingu na Kalkulator.vwbank.pl. Każdy poradzi sobie z jego obsługą, albowiem jest ona bardzo intuicyjna.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here