Dlaczego outsourcing księgowy pozwala obniżyć koszty?

Outsourcing księgowy to znakomite rozwiązanie dla osób, które pragną przekazać specjalistom rachunkowość swojej firmy. Jest to najprostszy sposób na to, aby zaoszczędzić czas, a jednocześnie sporą ilość gotówki. Koszty związane z prowadzeniem działalności są dość wysokie. Właśnie dlatego warto jest dążyć do ich zminimalizowania.

Koszty związane z zatrudnieniem pracownika

Zaletą outsourcingu księgowego jest fakt, że niweluje on konieczność zatrudnienia nowej osoby. Niesie to dla przedsiębiorstwa sporą oszczędność. Należy pamiętać, że pracodawca nie płaci wyłącznie wynagrodzenia. Obciążeniem finansowym jest np. ubezpieczenie zdrowotne, czy też społeczne.

Trzeba również wspomnieć, że księgowy stale musi się rozwijać. Właśnie dlatego zatrudniając nową osobę trzeba liczyć się z opłatami za szkolenia branżowe, czy też kursy podnoszące poziom kwalifikacji. Teoretycznie nie są one obowiązkowe, jednak to właśnie one sprawiają, że usługi świadczone są profesjonalnie i rzetelnie.

Koszt utworzenia gabinetu

Zatrudnienie księgowego wymaga utworzenia stanowiska pracy. Oznacza to, że zatrudniona przez nas osoba powinna posiadać własny gabinet, gdzie będzie mogła zrealizować czynności robocze. Dla większości firm jest to sporym utrudnieniem. Nie zawsze dysponujemy biurem.

Alternatywą jest wynajem powierzchni biurowej. Warto jednak wiedzieć, że każdego miesiąca musimy za to sporo zapłacić. Wiele zależy od tego, gdzie znajduje się dany lokal. Koszty wahają się od kilkuset do kilku tysięcy złotych miesięcznie.

Koszt zakupu sprzętu oraz akcesoriów

Outsourcing księgowy sprawia, że nie musimy kupować sprzętu, oprogramowania, czy też akcesoriów. Wszystko to jest niezbędne do wykonywania czynności pracowniczych. W tym przypadku to przedsiębiorstwo zewnętrzne zajmuje się kompleksową organizacją pracy. Oznacza to, że nie musimy ponosić żadnych dodatkowych kosztów.

Wiele osób zastanawia się, jak wygląda kwestia dostarczenia dokumentacji do usługodawcy. Czy za każdym razem należy odwiedzać siedzibę firmy osobiście? Oczywiście, że nie. W dzisiejszych czasach większość dokumentów może zostać przekazana drogą elektroniczną. Nie ma więc konieczności dojazdu. Pozwala to zaoszczędzić gotówkę oraz czas.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here