kosmetologia

Kosmetologia to studia, które mają na celu wykształcenie specjalistów zajmujących się poprawianiem bądź przywracaniem urody ciała. Kierunek jest połączeniem dermatologii, chemii, bromatologii, biologii molekularnej, fizykoterapii i wielu innych dziedzin. Studia te przygotowują nie tylko teoretycznie, ale przede wszystkim praktycznie do działań zawodowych w wielu rozmaitych, niekiedy wręcz skrajnie różnych miejscach. Salony odnowy biologicznej, gabinety kosmetyczne, dermatologiczne czy SPA to oczywistość, osoby wykształcone w zakresie kosmetologii są jednak poszukiwane również w przedsiębiorstwach zajmujących się produkcją i sprzedażą kosmetyków, specjalistycznego sprzętu lub środków higienicznych. Ile trwa nauka?

  • technik usług kosmetycznych – 2 semestry dla zabiegów na twarz, 2 semestry dla zabiegów na ciało,
  • kosmetolog – studia licencjackie – 6 semestrów,
  • kosmetolog – studia magisterskie – 4 semestry.

Kosmetologia

Celem studiów jest zapoznanie studentów z teoretycznymi i praktycznymi aspektami zagadnień z zakresu interdyscyplinarnej kosmetologii: pielęgnacyjnej, upiększającej i leczniczej. W szczególności student uzyskuje wiedzę na temat zorganizowania i prowadzenia gabinetu kosmetycznego, prawidłowego wykonywania zabiegów kosmetycznych i fizykoterapeutycznych, nabywa umiejętności tworzenia kompleksowych programów pielęgnacyjnych i leczniczych w ścisłej współpracy z lekarzem dermatologiem. Specjalności oferowane na kierunku studiów:

kosmetologia

  • zarządzanie w usługach kosmetycznych
  • kosmetologia stosowana
  • spa & wellness
  • żywienie w kosmetologii – aspekty diety i właściwego odżywiania w pielęgnacji ciała
  • podologia
  • spa i odnowa biologiczna
  • wizaż i stylizacja

Studia na kierunku Kosmetologia

Nieodzowną częścią studiów są także wykłady, ćwiczenia, lektoraty czy seminaria. Kosmetolog musi bowiem dysponować szeroką wiedzą z zakresu anatomii, fizjologii, dermatologii, farmacji, fizyki oraz chemii kosmetycznej. Najbardziej standardową drogą rozwoju zawodowego wydaje się być zatrudnienie w salonie odnowy biologicznej, studiu urody, czy w innych miejscach, gdzie wykonywane są zabiegi kosmetyczne. Po kilku latach pracy na etacie, warto się rozejrzeć za możliwością otwarcia swojego własnego gabinetu. Jeśli nie chcesz pracować w salonie, możesz ukierunkować się na pracę w koncernach farmaceutycznych i kosmetycznych. Będziesz współtworzyć nowe produkty albo zajmować się marketingiem produktów. Pamiętaj, że zawód kosmetologa nie jest dla każdego, dlatego jeśli interesują Cię studia na kosmetologii, warto żebyś najpierw zapoznała się z programem studiów z kosmetologii.

Ile zarabia kosmetolog

Zarobki jak w każdej branży mogą się drastycznie różnić i często są zależne od miejsca w którym wykonuje się zawód. Możemy jednak przyjąć, że osoba na stanowisku kosmetolog zarabia około 1500 zł miesięcznie. Dobry kosmetolog może zarabiać od 2 tysięcy złotych netto w górę, w zależności oczywiście od konkretnego gabinetu, w którym wykonuje pracę, a także od jej osobistego zaangażowania.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułJak zostać spedytorem
Następny artykułPraca Dublin

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here