W ostatnim czasie w polskich mediach masowych można zauważyć wiele reklam, które promują pożyczki pozabankowe. Oferty są na tyle atrakcyjne, że przyciągają coraz więcej odbiorców.

Dlaczego pożyczki są takie atrakcyjne? Przede wszystkim ma to związek z brakiem formalności, które trzeba spełnić przy składaniu wniosku o pożyczkę. W wielu przypadkach wymagany jest tylko dowód osobisty, którego scan należy dołączyć przy wysyłaniu wniosku. Po weryfikacji wniosku pieniądze w bardzo krótkim czasie są wysyłane na nasze konto. Jednak każda chwilówka online wiąże się dodatkowymi kosztami, które musimy ponieść. Oto kilka faktów, które trzeba wiedzieć przed wzięciem pożyczki.

 Gdzie jest drugie dno?

Składając wniosek należy pamiętać, że pożyczki przez Internet mają dodatkowe koszty. Najczęściej jest to kwota od 10 do 120 zł, dlatego należy brać pod uwagę całkowity koszt pożyczki. O wiele wyższe jest także oprocentowanie pożyczki. Możemy je sprawdzić za pomocą rankingu pożyczek, który jest dostępny w sieci. Z tego panelu możemy przejść również na ofertę parabanku i wypełnić wniosek. Decydując się na pożyczkę należy również pilnować terminu spłaty, który w większości instytucji wynosi 30 dni. W sieci można znaleźć również oferty, których termin spłaty wynosi nawet i 60 dni. Co ciekawe na rynku dostępne są także pożyczki przez internet z możliwością wnioskowania o większą kwotę i rozłożeniem jej na raty. Wtedy należy wiedzieć, że dokładnie co tydzień wpłacamy taką samą kwotę na konto pożyczkodawcy. Dzień i wysokość raty ustalamy z parabankiem.

Spłacaj na czas

Tak jak wcześniej wspomnieliśmy pożyczki są udzielane na krótki okres czasu. Po jego upływie należy spłacić całą kwotę zadłużenia. Co prawda umowy zawierają możliwość przedłużenia terminu spłaty, jednak opłata wynosi 25% kosztów pożyczki. Dodatkowo ponosimy koszty za otrzymane powiadomienia o braku spłaty. Instytucje pozabankowe wysyłają je w formie sms, e-mail oraz listów pocztowych na koszt odbiorcy. Praktyką, którą stosują instytucje jest wysyłanie kilku powiadomień jednocześnie. Przy braku reakcji parabank może zgłosić nas do firmy windykacyjnej. Podczas braku spłaty musimy liczyć z dodatkowymi odsetkami. Dlatego nie warto pożyczać kwot, na których spłatę nas nie stać, by nie robić sobie dodatkowych problemów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here