Kredyt konsolidacyjny w banku nie dla każdego

Przyznanie nam przez bank kredytu konsolidacyjnego uzależnione jest od spełnienia wielu warunków. Niezależnie bowiem od tego czy staramy się o zwykły kredyt gotówkowy, samochodowy, hipoteczny, czy konsolidacyjny musimy przejść jednakową weryfikację pod kątem naszej zdolności kredytowej. Oznacza to, że bank każdorazowo będzie weryfikował czy stać nas na spłatę kredytu.

Konsolidacja zobowiązań

Kredyt konsolidacyjny ma na celu połączenie naszych aktualnych zobowiązań w jedno. W praktyce oznacza to, że zaciągamy całkiem nowe zobowiązanie, którego kapitał zostaje przeznaczony na spłatę naszych długów. W ten sposób nie musimy już martwić się wieloma ratami, z różnymi terminami spłaty. Od teraz mamy tylko jeden kredyt, jednego wierzyciela i jeden termin spłaty. Kredyt konsolidacyjny dzięki wydłużeniu okresu kredytowania pozwala nam także na znaczne zmniejszenie wysokości miesięcznej raty, co również, albo przede wszystkim, ułatwia nam wyjście na prostą.

Bank tylko dla wybranych

Oczywiście, konsolidacja to bardzo pomocny produkt. Jednak tak jak wspomnieliśmy na początku, w przypadku kredytu konsolidacyjnego, musimy spełnić takie same warunki jak przy każdym innym zobowiązaniu w banku. A zatem, musimy legitymować się odpowiednią zdolnością kredytową, na którą składają się nie tylko nasze dochody, ale i historia kredytowa. Pozytywna historia kredytowa otwiera bowiem drzwi większości banków, a negatywna, niestety je przed nami zamyka.

Bank nie jest instytucją charytatywną dlatego też, zawsze sprawdza czy jesteśmy wypłacalni, ale także czy jesteśmy rzetelni i godni zaufania. Pożyczając nam pieniądze musi wiedzieć czy wywiązujemy się z zawartych umów. O kredyt konsolidacyjny w banku musimy zatem starać się w momencie kiedy jeszcze nie mamy problemów z terminową spłatą.

Kredyt konsolidacyjny w banku nie dla każdego

O ile konsolidacja zakłada połączenie kilku kredytów w jeden, a banki tym samym akceptują wielość aktualnych zobowiązań na naszym koncie, o tyle nie akceptują nie wywiązywania się z umów, nieterminowego spłacania należności i nawet niewielkiej sumy zaległych rat. Jeśli więc nadmierne zadłużenie doprowadziło nas do sytuacji, w której nie jesteśmy już w stanie terminowo spłacać rat i mamy liczne opóźnienia, kredyt konsolidacyjny w banku może być bardzo trudny do pozyskania. Niezależnie od wysokości naszych dochodów, ze względu na brak terminowości, liczne opóźnienia i zaległości, nie będziemy w oczach banku dobrymi klientami.

Doradca kredytowy

Naszą sytuację w banku może uratować jedynie profesjonalny doradca kredytowy https://habzafinanse.com.pl/kredyt-konsolidacyjny/. Poza szeregiem innych aspektów, jest także jedyną osobą, która może prowadzić negocjacje z osobą decyzyjną w banku, a tym samym negocjować indywidualne warunki, zarówno udzielenia kredytu, jak i spłaty.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here