Laptop do zadań domowych

Tablica i kreda to dzisiaj za mało. Współczesna szkoła coraz częściej sięga po technologie informatyczne. Standardowym wyposażeniem klasy są: tablice interaktywne i wirtualne podręczniki. Naukę matematyki wspierają multimedialne zeszyty ćwiczeń, diagramy czy programy do geometrii. Nauczyciele angażują dzieci w wirtualne projekty, które wymagają stałego dostępu do sieci i sprzętu. Pracownia komputerowa wystarczy jednak często wiele zadań uczeń realizuje w domu. Koniecznym wyposażeniem stał się obecnie komputer lub jego mobilna wersja: laptop. Przed nowym rokiem szkolnym warto więc pomyśleć o zakupie laptopa, który ułatwi odrabianie lekcji dziecku. Jaki go wybrać? O czym pamiętać?

Laptop dla ucznia powinien być uniwersalny, dostosowany do potrzeb ucznia szkoły podstawowej. Zbędny więc będzie sprzęt klasy premium, zwykle droższy. Wystarczy laptop o parametrach podstawowych, które posiadają zarówno nowe jak i starsze modele. Bardzo dobrym rozwiązaniem jest sprzęt komputerowy używany tzw. poleasingowy. To w pełni sprawny technicznie, często posiadający minimalne ślady stosowania za to parametry techniczne, które sprostają każdemu zadaniu domowemu. Ciekawym przykładem jest model Fujitsu LifeBook S751 /przykładowe parametry: i5-2520 4GB 320GB, Klasa A/. Kupując wersję poleasingową otrzymamy: Windows 10 Home i parametry, które pozwolą na pisanie wypracowania, przygotowanie projektu z przyrody czy dodania kilku opisów i zdjęć do prezentacji. A wszystko za minimalną cenę 500 zł !

Warto wybrać laptop z mniejszym ekranem 10 – 12 cali. Jest lżejszy i łatwo zmieści się do tornistra. Waży zwykle mniej niż kilogram. Dziecko może go więc zabrać do szkoły lub na wycieczkę, gdzie świetnie sprawdzi się jako mini kino czy miejsce do przechowania fotografii z podróży.
Ważne jest również to, że małe monitory to mniejsze zużycie energii czyli dłużej działająca bateria.

Laptop nie tylko przyda się w wyprawce ucznia. Ułatwi również rodzicom stały monitoring postępów w nauce dziecka. Standardem w wielu szkołach jest elektroniczny dziennik. Pozwala śledzić wyniki testów ale również bieżące informacje, terminy spotkań, wydarzeń klasowych. Zaspokoi więc potrzeby całej rodziny a mądrze wybrany również zredukuje niepotrzebne wydatki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here