Jedni wrzucają pięciozłotówki do słoików, inni trzymają pieniądze na lokacie, a wielu ima się dodatkowych prac. Każdy sposób jest dobry, aby zaoszczędzić nieco gotówki.

Kiedy sam sobie nie ufasz…
Pieniądze odkładać można na różne sposoby i z pewnością każdy znajdzie jakiś najbardziej odpowiedni dla siebie. Jeżeli ktoś sobie za bardzo nie ufa i boi się, że będzie wciąż podbierał ze skarbonki to może przecież postawić na narzędzia bankowe, które służą właśnie do tego celu. Wystarczy założyć sobie subkonto na które będzie wpływało chociaż kilka złotych za każdą transakcję dokonaną kartą płatniczą, w ten sposób możemy w dosyć szybki sposób odłożyć niezłą sumę.

Odkładaj systematycznie
Ci, którzy mają sporo samodyscypliny mogą odkładać pieniądze do przysłowiowej skarpety lub jak kto woli do skarbonki. Nie muszą to być wcale duże kwoty, ale nawet kilka złotych albo same pięciozłotówki lub banknoty dziesięciozłotowe. Rozwiązań może być wiele, a jeżeli będziemy mieli dokładną wizję tego, na co oszczędzamy to na pewno proces ten będzie przebiegał łatwiej i szybciej.

Rzuć palenie i oszczędzaj
Każda zaradna pani domu dobrze wie, że wyjściem z takiej sytuacji będzie racjonalne i własnoręczne przygotowywanie posiłków i robienie zakupów z listą w ręku. Są też osoby, które na przykład rzucają palenie, a pieniądze, które wydaliby na papierosy wkładają do skarbonki. Podobnie może być ze słodyczami czy też z alkoholem. Nie dość, że ćwiczymy silną wolę to jeszcze odniesiemy wymierne korzyści.

Sprzedawaj w sieci
Dobrym sposobem może być też sprzedawanie różnych rzeczy przez Internet. Warto zrobić przegląd szaf, również tych dziecięcych, i wystawić na różnych aukcjach to, czego już nie nosimy lub co jest już za małe. Można tak zrobić również zabawkami czy innymi domowymi sprzętami, z których już się nie korzysta.

Grosz do grosza to wcale nie takie głupie, bo nawet najmniejsze zaoszczędzone sumy mogą z czasem przerodzić się w kwoty, które wystarczą na przykład na wakacje czy na nowy telewizor. Można zaangażować w to całą rodzinę.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here