Wyświetlacz OLED

Wyświetlacze wykonane w technologii OLED królują na rynku już od kilku lat. Jakie funkcje pełnią? Czy warto rozważyć zakup telewizora posiadającego taką technologię?

OLED kontra LED

Technologie OLED i LED są całkiem inne. W pierwszym przypadku telewizory posiadają cały panel diod organicznych, w których każda odpowiada za dany piksel. Można zatem stwierdzić, że każdy piksel działa niezależnie, co daje możliwość smukłości i lekkości ekranu. W przypadku technologii LED natomiast mamy do czynienia z diodami umieszczanymi na krawędziach lub z tyłu telewizora i podświetlanymi matrycami LCD. Wyświetlacz OLED zapewnią całkiem nową jakość obrazu. Korzystając z technologii LED, z pewnością nie uzyskamy takiego efektu. Kolejną zaletą OLED jest uzyskanie dowolnego kąta widzenia, co powoduje masową produkcję zakrzywionych ekranów.

Wytrzymałość i jakość

Technologia OLED cechuje się wytrzymałością i najlepszą jakością. Warto także zauważyć, że takie rozwiązanie wiąże się z pewnym zagrożeniem w postaci wypalania. Taki aspekt jest związany z pozostawaniem powidoków. Jednak miłośnicy telewizji nie powinni się tym martwić. Aby do tego doszło, telewizja musiałaby być włączona na statecznym obrazie przez wiele godzin, z ustawionym najwyższym poziomem jasności. Pamiętajmy zatem o umiarze, co zapewni długi czas użytkowania wyświetlacza OLED.

Ciągły rozwój

Warto podkreślić, że technologia OLED wciąż ulega udoskonalaniu. Znalezienie ogromnych telewizorów w atrakcyjnych cenach nie będzie zatem stanowiło większego problemu w dzisiejszych czasach. Okazuje się, że powstają także innowacyjne technologie, które będą stanowiły konkurencję dla OLED. Jednakże fakt, że wyświetlacze OLED wciąż są udoskonalane, wpływa pozytywnie na opinie odbiorców. Producenci z pewnością jeszcze nie raz nas zaskoczą w tych kwestiach, oferując całkiem nowe rozwiązania.

Wyświetlacz OLED cieszy się sporą popularnością. Dzięki wielu funkcjom oglądanie telewizji stanie się doskonałą rozrywką połączoną z najnowszymi technologiami. Lekkość telewizora i wiele innych możliwości sprawiają, że technologia OLED wciąż jest na topie. Wyświetlacze zapewniają jasność i doskonałą jakość obrazu, który cechuje się nasyceniem każdej barwy.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułSCADA systemy
Następny artykułJakie sprawy można załatwić w kancelarii notarialnej?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here