Dlaczego warto zainteresować się fotowoltaiką

Fotowoltaika to sposób na niemal darmowy prąd, który wykorzystać można na bieżące pokrycie naszego zapotrzebowania energetycznego. Dotacje, korzystne kredyty i możliwość odliczenia wydatków na odnawialne źródła energii od podatku sprawiają, że przydomowe instalacje fotowoltaiczne cieszą się niesłabnącą popularnością.

Dlaczego fotowoltaika jest tak opłacalna?

Niewielka instalacja fotowoltaiczna o mocy 4-5KW to koszt około 20 000 złotych. Z pozoru wydaje się to duża kwota, bo mało która rodzina zużywa prądu za kwotę wyższą niż 200-300 zł miesięczne. Jeśli jednak zagłębimy się w temat odnawialnych źródeł energii, to szybko okaże się, że jest to doskonała inwestycja, który charakteryzuje się błyskawicznym zwrotem i szybką możliwością zysku.

Posiadając panele fotowoltaiczne o moc 5KW, możemy rocznie wyprodukować około 5 000 KWh energii elektrycznej. Pozwoli nam to całkowicie uniezależnić się od ciągle rosnących cen prądu.

Wykonanie instalacji jest stosunkowo proste i dobrej ekipie nie powinno zająć więcej niż jeden dzień. To wszystko sprawia, że zakup i montaż fotowoltaiki na domu jednorodzinnym jest opłacalny. Jeśli dodamy do tego fakt, że panele przyczyniają się do poprawy warunków klimatycznych, to wychodzi, że każda rodzina powinna zdecydować się na instalację już dzisiaj!

Jeśli interesuje Cię fotowoltaika Gdańsk, to w mieście tym znajdziesz wielu wykwalifikowanych fachowców, którzy zadbają o prawidłową konfigurację instalacji.

Rata kredytu zamiast rachunku za prąd?

Zastanawiałeś się kiedyś czy coś takiego może się udać? Przy odpowiedniej instalacji i wykorzystaniu nisko oprocentowanych kredytów możemy śmiało zamienić rachunki za prąd na kredyt z niską miesięczną ratą. Rozkładając spłatę na okres 10 lat, możemy spokojnie wziąć kredyt o RRSO 6-7% i płacić go zamiast rachunków za energię.

To wszystko pod warunkiem, że nasze zużycie miesięczne nie przekracza 200-230 zł. Takie rozwianie wydaje się nie mieć większych wad a jedynie zalety.

Jeśli więc mamy zdolność kredytową i możemy sobie pozwolić na kolejny kredyt, to fotowoltaika wydaje się rozwiązaniem wartym takiego podejścia. Odpowiednio dobrane finansowanie i wykorzystanie możliwości, jakie daje nam obecne prawo(dotacje, odliczenie od podatku) może sprawić, że zamiast 200 zł na prąd do zakładu energetycznego zapłacimy 200 zł raty do banku, który udzieli nam pożyczki na fotowoltaikę.

Ostatni dzwonek by zdążyć na starych zasadach!

Zmiany, które wejdą w życie już za kilka miesięcy, sprawią, że zdecydowanie spadnie opłacalność domowej fotowoltaiki. W obecnej chwili korzystamy z preferencyjnych warunków, które umożliwiają oddanie nadwyżek wyprodukowanych w trakcie lata do zakładu energetycznego. Wszystko, co wyprodukowaliśmy pomniejszone o 20%, możemy odebrać do roku od wytworzenia każdej kilowatogodziny.

Po nowym roku zasady ulegną zmianie. Nadwyżka zostanie sprzedana, a niedobory trzeba będzie odkupić. Sęk w tym, że cena sprzedaży i zakupu będzie bardzo się różnić i niestety działać będzie na naszą niekorzyść.

To wszystko sprawia, że firmy oferujące instalacje fotowoltaiczne przyzywają obecnie potężny boom, który ucichnie po pierwszym stycznia tego roku. Jeśli więc masz możliwość, skorzystaj z preferencyjnych warunków, które będą dotyczyć każdego, kto zamontuje instalacje do 2021 r.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here