Jeżeli udało ci się co nieco zaoszczędzić to warto pomyśleć gdzie można ulokować gotówkę, aby nie tylko była bezpieczna, ale jeszcze przynosiła zyski.

Bezpiecznie, ale mało opłacalnie
Najprostszym rozwiązaniem, po które sięgamy też najczęściej, jest lokata bankowa i nie ma się tutaj wcale co dziwić, ponieważ jest to najbezpieczniejsza forma oszczędzania i pomnażania swoich pieniędzy. Dużą zaletą jest tutaj fakt, że zyski są przewidywalne, a naszym aktywom z pewnością nic nie grozi. Niestety zwykle nie są one zbyt wysoko oprocentowane, więc nie możemy spodziewać się zbyt dużych przypływów gotówki, a przy zerwaniu lokaty tracimy część większość lub część odsetek.

Obligacje, a może fundusze?
Do wyboru są też obligacje, które kupuje się na określony okres czasu. Można też wybrać sobie czy kapitalizacja odsetek będzie odbywała się co kwartał, co pół roku czy raz na rok. W tym wypadku trzeba jednak uzbroić się w cierpliwość, bo na zarobek przyjdzie nam trochę poczekać. Dużym zainteresowaniem cieszą się też fundusze inwestycyjne, gdzie co prawda istnieje pewne ryzyko utraty części lub nawet całości pieniędzy, ale w końcu w tym przypadku powierzamy nasze pieniądze fachowcom, sami z pewnością lepiej byśmy ich nie zainwestowali. Jeżeli czujemy się na siłach wybierzmy Giełdę Papierów Wartościowych.

Wynajmuj studentom lub turystom
Według wielu osób warto zwrócić uwagę na rynek nieruchomości, który jest właściwie studnią bez dnia i zawsze znajduje swoich nabywców. Otóż można kupić mieszkanie lub dom i je wynajmować. Dobrze jest wybrać na przykład miasto, gdzie działa jakaś uczelnia wyższa lub nadmorską miejscowość, w ten sposób zawsze będziemy mieli zapewnionych klientów i w miarę stały dochód, zwłaszcza w tym pierwszym przypadku. W drugim natomiast ceny w sezonie letnim windują w górę i możemy w krótkim okresie czasu sporo zyskać.

Możliwości zarobkowych jest sporo, czasami trzeba mieć nieco odwagi, innym razem szczęścia, ale na pewno trzeba próbować, bo bez tego trudno o powodzenie i dodatkowe pieniądze na koncie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here