Na co trzeba zwrócić uwagę podczas wybierania szafy chłodniczej

Szafa chłodnicza to obowiązkowy element wyposażenia praktycznie każdej kuchni albo też cukierni czy nawet sklepu przemysłowego albo spożywczego. W jaki sposób powinno się wybierać taką szafę chłodniczą? Co jest tutaj szczególnie istotne?

Krok pierwszy – wybierz szafę chłodniczą odpowiednią do profilu firmy

Na początek trzeba koniecznie dobrać taką szafę chłodniczą do tego, jaka jest nasza firma. Co to w zasadzie oznacza? Jak można tego dokonać?

Zasadniczo na rynku wyróżnia się teraz dwa główne typu szaf chłodniczych. Pierwsze określane są raczej jako zapleczowe – to te ogromne szafy, trzymane na zapleczach i w kuchniach, które umożliwiają nam przechowywanie żywności niejako bardziej długoterminowe.

Z drugiej zaś strony znajdują się szafy wystawowe – czyli takie, z którymi mamy do czynienia w różnych cukierniach, kawiarniach, sklepach mięsnych itp. Chodzi w końcu o to, aby pokazać to, co jest robione w danej cukierni. Żaden klient obecnie nie będzie przecież kupował czegoś, czego nie widzi…

Krok drugi – jakość szafy chłodniczej

Kupując szafę chłodniczą, koniecznie trzeba wziąć pod uwagę jej jakość. Dlaczego jest to takie istotne? Otóż w końcu pracujemy z żywnością – ona musi być przechowywana w odpowiednich warunkach.

To jednak nie wszystko. Trzeba także wziąć pod uwagę, że w zasadzie to takie szafy chłodnicze kiepskiej jakości przypominają nieco zwykłą lodówkę. A nie o to nam chodzi. Profesjonalna szafa chłodnicza powinna posiadać możliwość regulacji temperatury, wilgoci i wielu innych parametrów. Ponadto powinna mieć specjalny typ chłodzenia, który nie wysusza żywności.

Krok trzeci – wyposażenie szafy chłodniczej

Na koniec trzeba jeszcze wspomnieć o tym, że bardzo istotne jest także wyposażenie takiej szafy chłodniczej. Tutaj chodzi o to, aby dostosować wielkość takiej szafy, sposób ekspozycji oraz ilość i rozmieszczenie półek do tego, co w zasadzie chcemy zrobić.

Ponadto warto także mieć na uwadze to, że taka szafa chłodnicza powinna mieć również możliwość pewnych roszad – tak, aby przestawić półkę itp. Dzięki temu uda nam się całością jakoś sensownie gospodarować.

Podsumowując, trzeba wziąć kilka czynników podczas zakupu szafy chłodniczej. Najważniejsza jest jednak jej jakość.

Szafy chłodnicza dostępne są w ofercie Gastroprodukt.pl.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here