Osiągasz wiek emerytalny i myślisz, że ubezpieczenie na życie już nie jest Ci potrzebne? Myślisz, że to co miałeś przeżyć to przeżyłeś, a teraz niech się dzieje co ma się dziać? Przed Tobą jeszcze wiele lat życia – warto zadbać o siebie nawet i na emeryturze.
Czy mogę liczyć na korzystne ubezpieczenie?
Najczęściej ubezpieczenia na życie dla seniorów mają na celu zabezpieczyć finansowo przyszłość Twoich najbliższych na wypadek Twojej śmierci. Możesz oczywiście rozszerzyć pakiet ubezpieczenia w zależności od Twoich potrzeb – ubezpieczenie na wypadek zachorowania czy wypadku.
Polisy na ubezpieczenie dla seniorów możesz najczęściej podpisać w wariancie indywidualnym bądź małżeńskim – pozwala to na kontynuowanie ubezpieczenia przez współmałżonka na wypadek śmierci jednego z nich. Najczęściej przy zawieraniu takich polis ubezpieczeniowych nie jest wymagane wypełnianie żadnych ankiet medycznych, co pozwala na nabycie polisy każdemu. Wysokość składki oczywiście jest zależna od sumy ubezpieczenia, dlatego może już wynosić kilkadziesiąt złotych na miesiąc.
Na co uważać?
Uważajmy jednak na firmy ubezpieczeniowe, oferujące niskie składki ubezpieczeniowe w zamian za wysokie odszkodowanie. Płacenie niskich składek ubezpieczeniowych nigdy nie zapewni nam wypłaty wysokiego odszkodowania – co najwyżej może to być kilka tysięcy złotych, które ledwo wystarczy na zorganizowanie pochówku. Decydując się więc na wykupienie polisy ubezpieczeniowej dla seniorów warto decydować się na współpracę ze sprawdzonymi i zaufanymi firmami jak Aviva. Wystarczy spotkać się z kompetentnym agentem, który przedstawi przejrzystą i jasną ofertę dopasowaną do Państwa potrzeb.
Przed podpisaniem umowy warto sprawdzić zakres ubezpieczenia za jaki odpowiada ubezpieczyciel, ale też co sprawia, że stracisz możliwość do uzyskania odszkodowania. Warto sprawdzić, czy w polisie nie zostały zawarte zapisy w zakresie nie wypłacenia odszkodowania w sytuacji śmierci na wypadek choroby, na którą osoba ubezpieczona chorowała już w momencie zawarcia umowy. Jeden niewinny zapis w umowie może przekreślić całkowicie szansę na wypłacenie odszkodowania.