Mniejsze czy większe sumy, w zależności od tego, co mamy, zawsze warto inwestować i pomnażać, aby zabezpieczyć się chociażby na trudniejsze czasy. Nie jest to wcale takie trudne.

Czy jesteś gotowy na ryzyko?
Według wielu specjalistów, aby móc zarobić jakieś konkretniejsze kwoty powinniśmy jednak mieć na swoim koncie małe co nieco, na przykład około 10 tysięcy złotych. Jest to kwota, z którą można już coś zrobić. Zanim jednak podejmiemy konkretną decyzję zastanówmy się akie ryzyko jesteśmy w stanie znieść? Jeżeli oczekujemy bezpieczeństwa to odpowiednie będą obligacje, lokaty lub konto oszczędnościowe, natomiast gdy marzą nam się większe zyski to postawmy na fundusz inwestycyjny lub na giełdę.

Na lokacie zawsze bezpieczniej
Lokaty lub konta oszczędnościowe nie przyniosą nam bowiem jakichś wielkich zysków, ale z pewnością będziemy mogli spać spokojnie i nie martwić się losem swojej gotówki. Ryzyko jest małe, a co za tym idzie dochód nie najwyższy, ale za to stały i z góry przewidziany. Można też sprawnie lawirować pomiędzy poszczególnymi lokatami i pomnażać pieniądze szybciej i sprawniej, przerzucać je z jednej na drugą, chociaż trzeba tutaj być na bieżąco z różnymi ofertami i promocjami.

Jest ryzyko, mogą być też zyski
Fundusze inwestycyjne to większe ryzyko, ale też szansa na większy zysk. Nie mamy tutaj bowiem gwarancji ochrony kapitału. Tego typu inwestycja ma raczej charakter długoterminowy. Z kolei Giełda Papierów Wartościowych, która wielu osobom może wydawać się kusząca, będzie wymagała od nas jednak dosyć szerokiej znajomości tematu, przyda nam się też odrobina szczęścia. Jeżeli nie mamy na ten temat zbyt dużej wiedzy to może jednak lepiej wybrać fundusz inwestycyjny, gdzie decyzję o tym, jak będą i gdzie będą pracowały nasze pieniądze podejmują fachowcy, którym możemy zaufać.

Nie jest łatwo inwestować tak, aby odnieść sukces i cieszyć się z zysków, przede wszystkim trzeba wszystko robić z głową i być cierpliwym, nie podejmować pochopnych decyzji i dokładnie wszystko przemyśleć.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here