Wiele osób nie lubi wcale zaciągać kredytów, ale przecież czasami jesteśmy po prostu do tego zmuszeni. Nie zawsze jest to jednak możliwe, bo musimy jeszcze mieć dobrą zdolność kredytową.

Sprawdź swoją zdolność
Co to takiego jest ta zdolność kredytowa? – zapytają osoby, które nigdy pożyczki nie brały. Otóż jest to zdolność podmiotu ubiegającego się o kredyt do spławy całego zobowiązania w umówionym terminie i wraz z odsetkami. Każdy, kto chciałby sprawdzić ile pieniędzy mógłby pożyczyć dzisiaj może skorzystać z takich narzędzi jak kalkulatory zdolności kredytowej, których co najmniej kilka znajdziemy w sieci.

Nie tylko zarobki
Na jej wysokość wpływa wiele czynników. Wśród nich najważniejsze to: wysokość dochodów, a także ich źródła i systematyczność, aktualne obciążenie i zobowiązania, okres kredytowania, rodzaj rat i chociażby wiek kredytobiorcy lub wysokość wkładu własnego. Wiele zależy tutaj od danej placówki i regulaminu, który w niej obowiązuje. Istnieje co najmniej kilka sposobów na to jak można ją zwiększyć, a warto to zrobić jeżeli chcemy starać się o przyznanie kredytu w najbliższym czasie.

Zabezpiecz się dodatkowo
Przede wszystkim trzeba zrobić przegląd wszystkich swoich zobowiązań, jeżeli została nam końcówka jakichś rat to może warto spłacić je wcześniej lub chociaż wydłużyć okres spłacania i zmniejszyć wysokość rat. Trzeba też potrafić udokumentować swoje dochody. Nie każdy pracuje przecież na etacie, ale nie znaczy to że nie zarabia. Warto zbierać wszystkie umowy o dzieła czy zlecenia, a także dowody innych dochodów jak alimenty, renty oraz inne. Sprawdź jakie informacje na twój temat zawarte są w Biurze Informacji Kredytowej. Można też postarać się o dodatkowe zabezpieczenie swojego zobowiązania, najlepszym wyjściem będzie poprosić o poręcznie kogoż z rodziny czy najbliższych znajomych.

Zdolność kredytowa zależy od wielu czynników, ale jeżeli zależy nam na wysokiej pożyczce to musimy się trochę postarać i umiejętnie przedstawić swoją możliwość do spłacania rat.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here