symulator kredytowy

Kalkulator rat kredytu gotówkowego pozwoli Ci obliczyć wysokość rat kredytu, zarówno dla rat równych jak i malejących. Pokaże wysokość prowizji, całkowitego kosztu kredytu oraz całkowitej kwoty do spłaty. Przy pomocy kalkulatora rat sprawdzisz także, ile wyniesie Twoja pierwsza i ostatnia rata kredytu. Oceną zdolności kredytowej w bankach zajmują się specjaliści posiadający doświadczenie i kwalifikacje w tym obszarze. Nie istnieją odgórnie obowiązujące zasady, w związku z czym ten sam wniosek w różnych bankach może się spotkać z odmiennym odzewem. Każdy potencjalny kredytobiorca może jednak oszacować swoje szanse na kredyt – a to za sprawą kalkulatorów zdolności kredytowej.

Jak korzystać z kalkulatora zdolności kredytowej

symulator kredytowyKalkulator zdolności kredytowej jest bezpłatnym narzędziem mającym postać formularza oraz pomagającym zorientować się, na jakiej wysokości kredyt można liczyć w zależności od takich przesłanek jak m. in.:

 • wysokość dochodów,
 • miesięczny dochód netto w gospodarstwie domowym,
 • liczba osób w gospodarstwie domowym,
 • stałe wydatki ponoszone co miesiąc – są to wszelkie opłaty związane z utrzymaniem gospodarstwa domowego, a także raty kredytów, limity na rachunkach i karatach kredytowych oraz inne zobowiązania o stałym charakterze.

Jakie zadanie spełnia kalkulator zdolności kredytowej

Warto pamiętać o tym, iż zdolność kredytową można poprawić, a czyni się to na wiele sposobów takich jak m. in.:

 • wywiązywanie się z dotychczasowych zobowiązań w terminie,
 • spłacenie i likwidacja limitu na karcie kredytowej i rachunku oszczędnościowo-rozliczeniowym,
 • wcześniejsza spłata kredytu bądź pożyczki.

Kalkulator kredytu gotówkowego

Kalkulator kredytu gotówkowego to z reguły formularz z polami do uzupełnienia i suwakami, za pomocą których możemy ustalić wysokość naszego potencjalnego kredytu gotówkowego. Wpisujemy wysokość pożyczki, liczbę rat, zaznaczamy możliwość ubezpieczenia czy to, czy kredyt ma być bez zgody małżonka, czy ze zgodą. Kalkulator kredytowy pozwala jedynie na ogólne zorientowanie się w warunkach kredytu, np. ile będzie wynosiła rata kredytu.

Ważne czynniki przy wyborze taniego kredytu gotówkowego

 • łączna suma do spłaty – dzięki niej zdołamy w detalach określić całkowity koszt kredytu.
 • RRSO – im niższe, tym korzystniej, albowiem określa ono całościowy koszt kredytu
  wysokość prowizji – najlepiej jest poszukać kredytu bez prowizji
 • cena ubezpieczenia –nie są przeważnie obligatoryjne, pomimo tego należałoby jednak zabezpieczyć się od wypadków mogących uniemożliwić spłatę zobowiązania

Jak działa kalkulator zdolności kredytowej

Wpisując podstawowe dane dotyczące wysokości i źródła uzyskiwania dochodów, ilości osób w rodzinie oraz zobowiązań (raty kredytów, przyznane i wykorzystywane limity kredytowe w koncie osobistym i na kartach kredytowych) kalkulator wyliczy orientacyjną możliwą do uzyskania kwotę kredytu w poszczególnych bankach i dzięki zintegrowaniu z porównywarką kredytową poda dla tej kwoty podstawowe parametry kredytu: wysokość raty, oprocentowanie oraz prowizję bankową.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here