Systemy asekuracyjne

Prace na wysokości to praca znajdująca się powyżej 1 metra nad poziomem podłogi lub ziemi. Są to prace, które związane są z zagrożeniem upadkiem i należą do prac szczególnie niebezpiecznych. Upadek z wysokości jest jednym z najczęstszych przyczyn wypadków przy pracy.

Praca na dachu jest jedną z najczęściej wykonywanych prac na wysokości, zatem istotna pod względem bezpieczeństwa jest asekuracja na dachu z zastosowaniem sprzętu asekuracyjnego.

Ochrona przed upadkiem z dachu jest niezwykle istotna dla bezpieczeństwa pracowników, którzy wykonują na nim prace, ale również dla osób znajdujących się poniżej. Na rynku dostępne są różnego rodzaju systemy asekuracyjne. Jednym z producentów polskich systemów asekuracji jest firma Absorber, która w swojej ofercie posiada pełną gamę asekuracji, których działanie poparte jest wieloletnim doświadczeniem i badaniami, a także opracowywane na podstawie norm i wymogów europejskich.

Systemy asekuracyjne – asekuracje.pl dzielone są na trzy główne grupy – punkty asekuracyjne, systemy liniowe oraz systemy szynowe.

Asekuracja na dachu za pomocą punktów kotwiczenia polega na zamontowaniu do struktury nośnej elewacji lub dachu specjalnych kotew. Ochrona przed upadkiem w przypadku użycia tego typu kotwiczenia opiera się o samodzielne zapinanie się pracownika do kotew.

Systemy asekuracyjne od asekuracje.pl oferują także systemy liniowe. W tym przypadku ochrona przed upadkiem gwarantowana jest dzięki trwałym i odpowiednio napiętym linom asekuracyjnym – pracownik nieustannie przypięty jest do liny, a w miejscach, gdzie zainstalowane są kotwy pracownik przepina się na inne liny. W tym przypadku to właśnie lina, a przede wszystkim jej wytrzymałość i budowa, jest najistotniejszym elementem całego systemu.

Asekuracja na dachu możliwa jest również dzięki systemom szynowym. System ten składa się z szyny połączonej ze stalową prowadnicą. Tego typu systemy asekuracyjne od asekuracje.pl różnią się od liniowych mniejszym ugięciem, co istotne jest w przypadku, gdy wysokości są niższe.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here