yerba mate
Fot. Pexels.com

W ostatnich latach Yerba mate zyskuje dużą popularność. Wskazuje się na jej zdrowotne właściwości. A także na pobudzenie organizmu, które wcześniej było przypisywane głównie kawie. Czym yerba różni się od kawy?

Przeczytaj też: http://www.garg.pl/yerba-mate-czy-kawa/

Kawa i Yerba mate – podobieństwa i różnice

Kawa odpowiada za zwiększenie energii, a także podnosi ciśnienie. Posiada wiele odmian i możliwości jej picia, z mlekiem, pianką, cynamonem, a to dopiero początek listy. Kawa stała się też pewnym symbolem. Wiele ludzi nie wyobraża sobie poranka bez tego napoju. Jest to dla nich rytuał. Podobnie jest kiedy idą na spotkanie ze znajomymi. Tam również pojawia się kawa.

Yerba nie jest kojarzona ze spotkaniami towarzyskimi. Prawdopodobnie nie każda kawiarnia będzie miała ją w swoim asortymencie. Wbrew pozorom ten napój również posiada wiele smaków. Możemy też decydować o intensywności smaku. Yerba zaliczana jest do herbat ponieważ jest to susz.

Jak działają na zdrowie kawa i Yerba mate?

W przypadku zdrowia yerba zdecydowanie wygrywa z kawą. Co prawda kawa pozytywnie wpływa na układ krążenia oraz w przypadku chorób neurologicznych niestety może wypłukać z naszego organizmu potrzebne składniki mineralne. Najczęściej jest to magnez. Jeśli jednak ktoś pije wyłącznie jedną filiżankę dziennie to nie powinno być z tym żadnego problemu.

Yerba mate nie tylko nie wypłukuje składników mineralnych z organizmu, ale także je dostarcza. Do składników jakie zyskujemy przy piciu yerby możemy zaliczyć magnez, żelazo, potas, krzem, wapń, siarkę, sód, fosfor, a także witaminy A, B, C, E, H. Przy jej regularnym spożywaniu możemy zobaczyć pozytywny wpływ w przypadku chorób neurologicznych, głównie Parkinsona, a także w chorobach serca i układu krążenia.

Ponadto yerba pozytywnie wpływa na odporność organizmu. Ze względu na wysokie nawodnienie organizmu pozytywnie wpływa na kondycję skóry, która jest widocznie bardziej odżywiona. Pomaga także w odchudzaniu.

Co lepiej pobudza – kawa czy Yerba mate?

Yerba sprawia, że efekt pobudzenia jest znacznie dłuższy niż w przypadku kawy. Zmęczenie może zniknąć nawet na kilka godzin. Kawa działa szybciej na organizm, ale też szybciej kończą się te skutki, a co za tym idzie spada energia.

Zobacz też: http://www.humanuniversity.pl/wlasciwosci-zdrowotne-yerba-mate/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here