Akcesoria dziecięce do transportu: co rodzice powinni wiedzieć przy kompletowaniu wyprawki dla malucha?

0
1070

Pojawienie się na świecie nowego członka rodziny generuje nie tylko wiele radości, ale i obowiązków. Jednym z nich jest skompletowanie wyprawki, która w maksymalnym stopniu będzie przydatna w trakcie opieki nad noworodkiem i jego pielęgnacją. Odpowiednie doposażenie garderoby oraz organizera kosmetycznego to jednak nie wszystko. Priorytetem po narodzinach dziecka jest przede wszystkim jego bezpieczeństwo, stąd przyszli rodzice przed planowaną datą porodu muszą pomyśleć o kwestii akcesoriów niezbędnych do przetransportowania dziecka. Sprawdź, co powinno znaleźć się na liście Twoich zakupów przed powitaniem na świecie nowego członka rodziny.

Fotelik samochodowy: wszystko co powinieneś o nim wiedzieć

Fotelik samochodowy jest podstawowym i pierwszym środkiem transportu dla maluszka. Większość szpitali przy wypisie noworodka zaznacza, że posiadanie i okazanie fotelika jest koniecznością, by dziecko opuściło placówkę. Pierwszym fotelikiem jest dla dziecka tzw. „łupina”, mająca półokrągły kształt i zapewniająca maluchowi naturalną, fizjologiczną pozycję w pierwszych miesiącach życia (dopóki dziecko nie nauczy się siadać). Najważniejszym kryterium przy zakupie fotelika powinny być testy bezpieczeństwa: zwracajmy uwagę zatem tylko na certyfikowane pod tym kątem modele. Warto położyć nacisk także na materiał, który wypełnia łupinę, tak by był komfortowy dla dziecka i bezpieczny dla jego skóry, ochronę przeciwsłoneczną w postaci zadaszenia oraz kształt samego fotelika: łupina musi zapewniać dziecku nieskrępowane ruchy i swobodę oddychania.

Jak wybrać dobry wózek spacerowy dla dziecka?

Do codziennej aktywności na świeżym powietrzu, w pierwszych miesiącach życia dziecka konieczny będzie wózek głęboki, zwany też gondolą. Dobrze, kiedy posiada pompowane koła, ułatwiające manewrowanie nawet w trudnym terenie, rozłożysty daszek, a sama gondola jest długa (dzięki czemu zyskujemy gwarancję, że maluch nie zdąży z niej wyrosnąć). Mamy powinny wybierać modele, do których dołączana jest także torba spacerowa, niezwykle przydatna w trakcie dłuższych wyjść. Szeroki wybór wózków głębokich, spacerowych, fotelików samochodowych  w różnym przedziale wiekowym oraz przydatnych akcesoriów dziecięcych oferuje sklep internetowy https://sklepmati.pl/.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here