Zakupy online coraz popularniejsze

Już co trzeci Polak realizuje zakupy internetowe. Okazuje się, że ponad 60% użytkowników sieci nabywa różnego rodzaju produkty, korzystając z oferty e-sklepów. Nie ma wątpliwości, że na rosnącą popularność branży e-commerce ma pandemia koronawirusa, ale nie jest to jedyny czynnik. Polacy lubią po prostu korzystać z nowoczesnej technologii, a takie zakupy są dla nich wygodne.

Bezpieczeństwo ponad wszystko

Rzeczywiście, większość osób, które w ostatnim czasie postawiło na zakupy przez internet, potwierdza, że zdecydowało się na zmianę tendencji zakupowych ze względu na trwającą pandemię koronawirusa. Zakupy online są po prostu bezpieczne, bo realizuje się je we własnym fotelu. Nie ma w tym przypadku kontaktu z innymi osobami, nie dotyka się potencjalnie skażonych powierzchni, a odbiór przesyłki Fedex odbywa się bezkontaktowo.

Warto wspomnieć także o bezpieczeństwie w zakresie płatności internetowych. Dzisiaj transakcje zakupowe za pośrednictwem bankowości mobilnej są znacznie bezpieczniejsze niż płacenie gotówką.

Zakupy zgodnie z preferencjami klienta

Doceniamy fakt, że zakupy w e-sklepie możemy robić w dowolnym miejscu i czasie, mamy też dostęp do nieograniczonej oferty. Możemy porównywać ceny i opinie, nabywać produkty niedostępne w punktach stacjonarnych. Sama oferta sklepów internetowych jest zresztą rozszerzona, bo przecież tradycyjne sklepy mają ograniczoną powierzchnię.

Znaczenia nie ma pora realizacji zamówień ani czas, jaki spędza się przeglądając witrynę e-sklepu. Zakupy w internecie robimy dokładnie wtedy, kiedy mamy na to czas i ochotę, unikając przy tym kolejek do kasy.

Atrakcyjne ceny w wirtualnym świecie

Nie da się ukryć, że zakupy internetowe zdobywają tak dużą popularność ze względu na oszczędności finansowe, jakie mogą być dzięki nim generowane. Oferty sklepów online charakteryzują się często znacznie niższymi cenami. E-sklepy oferują specjalne rabaty cenowe, sezonowe obniżki, ale bardzo często ich podstawowa oferta jest też sporo tańsza. To dlatego, że przecież koszty prowadzenie sklepu w internecie są niższe. Właściciel nie płaci za powierzchnię sklepu, nie musi też zatrudniać personelu do obsługi klienta. Ceny są niższe, dodatkowo wysyłka i zwroty także są darmowe, na przykład za pośrednictwem kuriera Fedex.

Kto korzysta z oferty e-sklepów?

Wirtualny świat coraz bardziej interesuje Polaków. Co ciekawe, jesteśmy wręcz pionierami, jeśli uwzględnimy chęć korzystania z bankowości mobilnej oraz rozwój branży e-commerce w ostatnim czasie. Zdobywamy coraz większe zaufanie do banków, ale też przedsiębiorców, którzy stawiają na e-sprzedaż.

Warto dodać, że jeszcze do niedawna zakupy online realizowali przede wszystkim młodzi mężczyźni, nabywając głównie gadżety i sprzęt elektroniczny. Dzisiaj równie chętnie w sieci zamawiają kobiety, nabywając kosmetyki, ubrania, akcesoria dla dzieci, a nawet jedzenie. Do grona klientów branży e-commerce dołączają także seniorzy, którzy przekonali się do zasobów sieci w czasie pandemii koronawirusa, doceniając dostęp do szerokiego asortymentu, kiedy stacjonarne punkty handlowe pozostają zamknięte.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here