Pomysły na integrację pracowników

Nawet 90% amerykańskich firm cyklicznie organizuje imprezy integracyjne dla swoich pracowników. W naszym kraju przykład bierze z nich nawet połowa przedsiębiorstw. Nie chodzi tu oczywiście jedynie o stworzenie okazji do atrakcyjnej rozrywki zatrudnionej kadry. Podłoże tego typu inwestycji ma o wiele większy wymiar. Impreza integracyjna dla pracowników ma budować więzi, wpływać na relacje w zespole i lepszą współpracę w działach i pomiędzy nimi. Nie da się ukryć, że takie wydarzenia są dla samych pracowników wartością dodaną, a sami zatrudnieni traktują je jak wartość dodaną do podstawowego wynagrodzenia. Czują się też docenieni, dzięki czemu wykazują lepsze zaangażowanie, są bardziej zmotywowani, lojalni, co ma znaczenie dla generowania lepszych efektów pracy i zwiększenia zysków firmy.

Jak zorganizować imprezę integracyjną?

Pomysły na integrację pracowników są różne. Firmy z mniejszym budżetem mogą postawić na wspólne wyjście na kolację, do kina czy koncert. Świetnym pomysłem jest też wspólny wypad na kręgle czy bilard. Przedsiębiorstwa, które planują nieco bardziej zaawansowane spotkania firmowe, organizują bankiety, jubileusze, kolacje wigilijne, a nawet kilkudniowe wyjazdy. Podczas nich pracownicy mają okazję zwiedzać ciekawe zakątki, żeglować, jeździć na quadach, grać w paintball. Takie wyjazdy najczęściej połączone są ze szkoleniami zawodowymi. To idealna okazja, by zabawę i rozrywkę połączyć z rozwijaniem kompetencji, które przydają się w ramach wykonywania zawodowych obowiązków.

Ciekawostka

Czy wiesz, że do firm, które organizują imprezy integracyjne, wysyłanych jest nawet kilka razy więcej CV aniżeli do tych, które nie stawiają na tego typu rozwój zatrudnionej kadry? Dzisiaj dobre warunki wykonywanych obowiązków zawodowych, rozwój kadry, bonusy do podstawowego wynagrodzenia są już standardem, jeśli przedsiębiorstwo ma działać zgodnie z najwyższymi standardami, mogło utrzymać się na rynku czy sprawnie konkurować z innymi.

Prognozy dotyczące stylu zarządzania personelem potwierdzają, że w kolejnych latach firmy działające na terenie Polski jeszcze bardziej będą stawiać na komfort pracowników. Wynika to z możliwości zwiększania efektów ich pracy, ale również dbałości o relacje czy dobre samopoczucie w miejscu zatrudnienia. Zarządzający muszą robić wszystko, by walczyć z wypaleniem zawodowym i stresem w strukturach działalności – to czynniki, które bezwzględnie zabijają kreatywność, motywację, zaangażowanie i niejednokrotnie pasje w ramach wykonywanego zawodu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here