W dzisiejszych czasach osoba rozkręcająca własny biznes może liczyć na wsparcie z wielu stron. Kiedy już wiemy, że chcemy otworzyć swoją firmę to pierwsze nasze kroki powinny być skierowane do urzędu pracy.

Formalności musi stać się zadość
Zanim jednak jakiekolwiek pieniądze zostaną nam przyznane musimy dopełnić sporo formalności, ale po kolei. Zanim zaczniemy się o nią starać musimy być zarejestrowani w swoim urzędzie pracy jako osoby bezrobotne. Wniosek możemy złożyć po upływie trzech miesięcy od momentu rejestracji. Nie możemy być też studentami dziennymi, ale zaocznymi już tak. W ciągu roku poprzedzającego nie możemy mieć na swoim koncie żadnej działalności. Pieniądze z pewnością nie zostaną przyznane takiej osobie, które w tym okresie czasu odmówiła podjęcia zatrudnienia, przygotowania zawodowego lub stażu.

Ile się należy początkującemu przedsiębiorcy?
Dotacje te sięgają kwot od cztero- do sześciokrotności przeciętnego wynagrodzenia w sektorze przedsiębiorstw, sporo zależy tutaj od placówki i środków, jakie na ten cel ma przeznaczone. Wszystko zawarte powinno być w jej regulaminie. Zwykle wkład własny nie jest konieczny, chociaż zdarza się, że jest wymagany chociaż minimalny. Co bardzo ważne, całą otrzymają kwotę należy wydać w ciągu trzydziestu dni od momentu jej przyznania. Zanim zaczniemy starać się o dodatkowe środki warto mieć już swój własny biznesplan, a sumę z urzędu pracy najlepiej przeznaczyć na jakiś jeden konkretny cel.

Bezzwrotna pomoc mile widziana
Zaletami dotacji z urzędu pracy jest to, że nie jest to zwykła pożyczka, ponieważ, oczywiście o ile wywiążemy się ze wszystkich zobowiązań, nie będziemy musieli niczego oddawać. Zwykle cała procedura odbywa się też bardzo szybko, pieniądze otrzymać możemy już nawet w przeciągu miesiąca do dwóch, od momentu złożenia wniosku.

Bez takiego wsparcia niejednej osobie trudno byłoby rozpocząć swoją działalność, nie ma się więc co dziwić, że chętnych na nie nie brakuje i cały czas cieszą się dużym zainteresowaniem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here