Dywan na korytarz

Właściwy dywan na korytarzu może nadać każdej przestrzeni wspaniały, złożony charakter. Dywany na korytarz nie tylko chronią podłogę przed zużyciem, ale mogą również wywrzeć ogromny wpływ na projekt na wąskiej przestrzeni. Oto jak znaleźć przyjemny, odporny na zabrudzenia dywan, który poradzi sobie z intensywnym użytkowaniem.

Zmierz przestrzeń

Zmierz szerokość korytarza (odległość między dwiema ścianami biegnącymi wzdłuż jego długości), a także długość korytarza (odległość od jednego końca korytarza do drugiego). Wybierając dywan do korytarza, pamiętamy o tych pomiarach i odejmujemy po 10 cm ze wszystkich stron chodnika. Po umieszczeniu na podłodze w korytarzu idealny dywan powinien mieć widoczną przestrzeń między każdą krawędzią a ścianami korytarza.

Jeśli jednak korytarz jest wyjątkowo długi, można mieć więcej widocznej powierzchni podłogi na obu końcach dywanu, co jest w porządku, o ile dywan jest odpowiednio wyśrodkowany. Jeśli korytarz jest krótki, można położyć dywanik akcentujący, który nie musi rozciągać się na całą długość korytarza.

Styl dywanu

Niewiele osób wybrałoby „korytarz” jako swoją ulubioną przestrzeń, ale stylowy dywan może to zmienić. Dlatego powinniśmy ustalić, jaki styl dywanu chodnikowego podkreśli architekturę, podłogę lub otaczający wystrój przestrzeni. Weźmy na przykład chodnik w wiejskim stylu, który swobodnie prowadzi gości przez przytulny domek. Jeśli korytarz ma eleganckie płytki, poprowadźmy go nowoczesnym dywanem. Do podłogi z twardego drewna, pasuje ciepły, wełniany dywan.

Wzór dywanu

Na wielkie wejście dywan w paski może wizualnie przedłużyć korytarz. Sklep Topworld oferuje ogromną ilość chodników z geometrycznymi wzorami, łącząc jedną przestrzeń z drugą i zachęcając energię do przepływu z pokoju do pokoju – sprawdź na: https://www.topworld.pl/produkty/przeznaczenie/dywany-do-przedpokoju-korytarza,2,37536. Dywaniki do przedpokoju z kwiatowymi motywami mogą płynnie komponować się z domami w stylu bohemy lub vintage. Ponieważ chodnik jest mniejszym dywanem, ważne jest, aby wziąć pod uwagę skalę wzoru. Jeśli chcemy zachować prostotę, wybierzmy dywanu w jednolitym kolorze bez wzoru.

Kolor dywanu

Wybierając odpowiedni kolor (lub kolory) do dywanu na korytarzu, należy wziąć pod uwagę otoczenie.  Jeśli ściany korytarza są pomalowane na kolor neutralny, na przykład biały, beżowy lub szary, wybór żywego dywanu to świetny sposób na wprowadzenie pewnej osobowości w zamkniętą przestrzeń.  Ożyw wejście do domu dzięki jasnym, jasnym odcieniom. Jeśli chcesz dywanika, który jest miękki i subtelny, kup go w kolorze, który ściśle pasuje do odcieni twojej podłogi – połączy się ona od razu.

Jaki materiał dywanu?

Najlepsze materiały dla dywanu na korytarzu będą miękkie i przytulne w dotyku – zapewniając jednocześnie wytrzymałość niezbędną do wytrzymania dużego ruchu pieszego. Włókna naturalne nie są odporne na wilgoć, więc deszcz i błoto poślizgowe eliminują je jako długotrwały biegacz. Włókna syntetyczne najlepiej nadają się na dywanik do przedpokoju, szczególnie jeśli ktoś w domu ma alergię np. na wełnę. Jeśli w domu są psy lub koty, wybierzmy dywanik do przedpokoju wykonany z polipropylenu, który jest łatwy do czyszczenia, odporny na wilgoć i nie zaczepia się. Bawełna i nylon są bardziej wytrzymałymi materiałami na korytarze o dużym natężeniu ruchu.

Korytarze można przekształcić przez proste wprowadzenie dywanu. Wszyscy wiemy, że pierwsze wrażenia są ważne – a korytarz jest początkowym miejscem w każdym wnętrzu. Jeśli starannie przygotowaliśmy pięknie zaprojektowany wystrój dla swoich pozostałych głównych pokoi, nie zaniedbujmy korytarza. Najlepsze dywany pracują nad ujednoliceniem wnętrza i domu. Mogą od razu nadać przestrzeni jasny i przytulny charakter.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here