Jak zacząć naukę języka niemieckiego

Jeśli decydujemy się na poważną naukę nowego języka od podstaw, musimy być pewni, że za chwilę z niego nie zrezygnujemy. Poznanie bowiem wszystkich reguł, zasad, czasów, słownictwa jest zajęciem, które zabierze nam sporo czasu. Im szybciej zaczniemy – tym lepiej dla nas. Badania wykazują, że młodsze osoby mają lepszą przyswajalność języków. Nie znaczy to absolutnie, że starsze osoby nie są w stanie nauczyć się nowego języka.

Jak zacząć naukę języka niemieckiego?

Nauka języka niemieckiego wcale nie musi być trudna, żmudna i uciążliwa. Wystarczy wybrać taki sposób nauki, który będzie dla nas przyjemny i będzie przynosić dobre efekty. Jeśli naukę będziemy kojarzyć z przykrym obowiązkiem, a nie dobrą zabawą i satysfakcją z uczenia się nowych rzeczy to prawdopodobnie nigdy tego języka się nie nauczymy. Pozytywne nastawienie i motywacja to dwie rzeczy od których musimy zacząć!

Należy się też zastanowić, dlaczego chcemy poznać ten język. Powodów jest naprawdę wiele: wyjazd do Niemiec, przeprowadzka, chęć komfortowego podróżowania i zwiedzania krajów niemieckojęzycznych, dogadanie się z partnerem/partnerką, otwarcie sobie drogi do lepszej pracy, wypróbowanie swoich sił w zmierzeniu się z nowym językiem.

Gdzie uczyć się języka?

Nauka języka niemieckiego od podstaw będzie długim procesem, który może zająć nawet kilka lat. Możemy zdecydować się na zajęcia w szkole językowe, które mają wiele plusów: dostosowane godziny zajęć pod nasz tryb życia, profesjonaliści w nauczaniu, możliwość wyboru formy zajęć: grupowe, w parze lub indywidualne. Wszystkie potrzebne materiały znajdziemy w szkole, a program jest idealnie nastawiony pod nasz wiek. Inaczej bowiem uczy się dzieci, inaczej młodzież i jeszcze inaczej dorosłych.

Możemy się też zdecydować na naukę języka niemieckiego prywatną, na przykład z native speakerem. To świetna okazja, żeby usłyszeć prawdziwy, oryginalny akcent. Dodatkowo możemy przeglądać oferty „korepetytorów” i wybrać najlepszego.

Dodatkowe pomoce

Dla wielu przydatne będą fiszki, książki dla dzieci czy kursy online języka. Są to pomoce, które świetnie uzupełnią naszą naukę w szkole językowej czy z korepetytorem. Dodatkowo, wiele nauczycieli poleca oglądanie filmów, seriali i słuchanie muzyki w języku, jakiego chcemy się nauczyć.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami ze Szkoły języka niemieckiego STRUCTURA.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here