dofinansowanie do okularów

Jeżeli wykonujemy pracę, która składania nas do korzystania z komputera przez określoną ilość godzin w ciągu dnia, możemy się starać o dofinansowanie do okularów korekcyjnych od pracodawcy. Pracodawca może sfinansować część tej kwoty lub całość. Jakie warunki, należy spełnić?

Jakie są warunki otrzymania dofinansowania do okularów przez pracodawcę?

Jeżeli odczuwamy potrzebę wykonania okularów korekcyjnych do pracy i chcemy postarać się o dofinansowanie całkowite lub częściowe od pracodawcy, musimy spełnić kilka warunków, jakich?

Po pierwsze musimy otrzymać stosowne zaświadczenie od okulisty. Musimy jednak pamiętać, że jest ono wydawane wyłącznie w czasie przeprowadzania profilaktycznych badań pracowniczych. Zaświadczenia nie można otrzymać podczas każdej wizyty u specjalisty.

Po drugie dofinansowanie, należy się wyłącznie osobie, która wykonuje swoje obowiązki pracownicze przed monitorem komputera. Bez znaczenia jaki to rodzaj sprzętu.

Po trzecie, aby otrzymać dofinansowanie do okularów musimy spełnić wymóg czasowy.
Dotyczy on czasu pracy, spędzonego przed monitorem, podczas wykonywania obowiązków służbowych. Nie może być on krótszy, niż połowa dobowego wymiaru czasu pracy, czyli musi przekraczać 4 godziny każdego dnia.

Przeczytaj też: http://www.humanuniversity.pl/hot-desking-co-to-takiego/

Jaką kwotę dofinansowania możemy uzyskać od pracodawcy na okulary korekcyjne?

Kiedy spełniliśmy wszelkie wymogi, pracodawca jest zobowiązany do pokrycia kosztów okularów korekcyjnych. Istnieją jednak pewne ograniczenia, pokrycie kosztów może być całkowite lub częściowe. Wynika to z wewnętrznych regulacji firmowych.

W prawie pracy, niestety nie jesteśmy w stanie się doszukać informacji na temat wysokość dofinansowania. Zostało przyjęte tylko to, że dofinansowaniem mogą być objęte soczewki okularowe i oprawki w standardzie podstawowym. Jeżeli nie posiadamy wolnych środków, nie możemy wybrać więc okularów, które posiadają powłokę antyrefleksyjną lub są progresywne. Wtedy ich koszt jest wyższy, różnicę po otrzymaniu dofinansowania, musimy dopłacić z własnej kieszeni.

Źródło: https://www.parales.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here