Zarówno etat jak i własna działalność mają wiele zalet, ale również sporo minusów. Z pewnością zanim podejmiemy decyzję musimy dobrze się zastanowić i rozważyć wszystkie za i przeciw.

Na etacie jest wygodnie
Etat to marzenie wielu osób, które pragną stabilizacji. Nie musimy się wówczas martwic o to czy będziemy mieli co robić, o takie sprawy bowiem zabiega pracodawca. Nie powinno być problemu jeżeli chodzi o wykorzystywanie urlopu wypoczynkowego, a także o takie rzeczy jak urlop macierzyński czy zwłaszcza wychowawczy. Zwykle są one wcześniej planowanie i niewiele spraw może nam je pokrzyżować. Ponadto dużą zaletą są też często świadczenia socjalne, na jakie możemy liczyć w wielu zakładach pracy. Pracujemy w ściśle określonych godzinach i często w weekendy mamy wolne, które możemy poświęcać na swoje pasje czy też dla rodziny.

Własna firma tylko dla siebie
Znaleźć dobre zatrudnienie jest jednak bardzo trudno, czasami łatwiej jest rozkręcić własny biznes, tym bardziej, że przecież nie zawsze potrzebne są do tego duże sumy pieniędzy. Od jakiegoś czasu istnieją różne źródła, z których można uzyskać dofinansowanie, dzięki czemu pierwsze kroki w tej dziedzinie nie są wcale aż tak straszne. Wiele osób obawia się wszelkich spraw papierkowych i tym podobnych, ale dzisiaj również wiele instytucji oferuje swoją pomoc i naprawdę można przez to przebrnąć. Finanse w tym wypadku zawsze są trochę niewiadomą, ale na pewno własna działalność będzie wymagała od nas sporego zaangażowania, wchodzi tutaj w grę nienormowany czas pracy, który jednak wiele osób sobie ceni. Gorzej sprawy mają się chociażby z urlopem czy chorobowym, które w praktyce ograniczają się do minimum. Zaletą niewątpliwie jest swoboda działania oraz świadomość, że pracuje się dla siebie, dla swojego zysku i na swoją markę, dla wielu osób jest to bardzo mobilizujące.

Co jest lepsze? Na to jednoznacznej odpowiedzi nie ma, ponieważ sporo zależy tutaj od tego jakimi jesteśmy ludźmi, jaki mamy charakter i jakie są nasze oczekiwania.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here