Giełda to na pewno nie jest przysłowiowa bułka z masłem, aby sprawnie się po niej poruszać trzeba posiadać sporą wiedzę na jej temat i bacznie obserwować notowania.

Załóż konto maklerskie
Wiele osób, które jednak mają już za sobą pierwsze korki na Giełdzie Papierów Wartościowych zgodnie podkreślają, że wszystko jest możliwe i wcale nie takie trudne, jakby mogło wydawać się na początku. Po pierwsze musimy dobrze zastanowić się jaką ilość gotówki możemy w ten sposób zainwestować i na jakie ryzyko jesteśmy przygotowani. Potrzebne będzie nam również konto maklerskie, które z pewnością w swojej ofercie ma również nasz bank. Zwróćmy uwagę na to ile będzie kosztowało nas jego prowadzenie, jakie są prowizje, czy jest połączone z kontem głównym i czy wolne środki na nim będą oprocentowane.

Analizuj, licz i wybieraj
Kiedy mamy już konto zwykle musimy czekać ja jego aktywację, a w tym czasie dobrze będzie zdobywać wiedzę na temat działania samej giełdy. Warto poszperać nieco w internecie czy nawet pokusić się o specjalistyczną literaturę, tutaj wiedza jest wręcz na wagę złota. Kolejną kwestią, która powinna nas interesować to tabela spółek giełdowych z notowaniami – powinniśmy dokładnie ją przeanalizować. Warto zwrócić uwagę na te, które w ostatnich miesiącach nie przyniosły strat. Wybrać należy akcje, które mają w miarę niski kurs, ale na pewno nie najniższy. Wyznacz sobie kilka spółek, które pomogą pomnożyć twoje pieniądze.

Raz kupuj, raz sprzedawaj
Poprzez konto maklerskie można zakupić interesujące nas akcje, kierować się należy instrukcjami, ponieważ cały proces jest intuicyjny i nikt nie powinien mieć z nim problemu. Trzeba pamiętać, że do ceny akcji doliczona zostanie prowizja. Sprzedaż akcji to najbardziej przyjemny moment, oczywiście o ile są one w dobrej cenie i otrzymamy za nie spory zastrzyk gotówki. Dokonamy tego również przez swoje konto maklerskie.

Niby wszystko jest proste, ale wiele osób wręcz boi się za to zabierać. Wszystko wynika jednak z niewiedzy, kiedy bardzo będzie nam zależało to z pewnością nam się to uda.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here