Piece wolnostojące

Piece wolnostojące znane jako tzw. kozy, jakie są bardzo atrakcyjne, pozyskują jeszcze więcej wielbicieli. Duża propozycja piecy pozwoli na jakąkolwiek kompozycję pomieszczenia. Palenisko pieca jest dokładnie zamknięte natomiast ich obudowa zrobiona jest z produktów dekoracyjnych jak i trzymających ciepło.

Dzięki fantastycznym obudowom piece są nie jedynie narzędziem grzewczym lecz idealnie mogą spełniać funkcję doskonałego dodatku we wnętrzu. Kozy odmiennie piece wolnostojące charakteryzuje mnóstwo korzyści. Są niezwykle doskonałym wyjściem dla osób, jakie pragną patrzeć na ogień, natomiast nie mają np. odpowiedniego miejsca we własnym mieszkaniu żeby stworzyć kominek.

Czym jest piec wolnostojący?
Współczesne piece wolnostojące z całą pewnością odstają od schematu narzędzi mało skutecznych, kopcących oraz oszpecających wnętrze, w jakim zostały postawione. Piece typu koza to teraz urządzenie eleganckie oraz praktyczne. Nic więc nadzwyczajnego, iż wytwórcy kominków, mają we własnej ofercie również piec wolnostojący oraz to w wielu wersjach.

Piec wolnostojący to urządzenie, jakie nie potrzebuje specjalnej zabudowy, więc nie zajmuje mnóstwo miejsca oraz może być postawiony praktycznie wszędzie. Po podłączeniu do komina jest prawie od razu zdolny do wykorzystania. Niewątpliwie to podłączenie musi być zrobione z dużą precyzją, więc usytuowanie komina ma tu znaczenie.

Używanie pieca

Piece wolnostojące różnią się od pieców kaflowych nawet tymże, iż są mobilne. Możemy je szybko rozlokować w innym miejscu lub wprost pozbyć się ich, gdy przestaną być niezbędne. Nie musimy tworzyć cokołów pod wkład kominkowy oraz obudowywać całości. Równocześnie zapewniamy sobie ciepło, jakie piece owego rodzaju oddają pełną własną przestrzenią.

Dzięki temu nagrzanie konkretnego wnętrza odbywa się relatywnie błyskawicznie. Niestety piec tenże nie nadaje się do każdego mieszkania. Żeby mógł być przyłączony, potrzeba przewodu kominowego o przekroju co najmniej dziesięciu centymetrów. Musi także on być zrobiony z cegły bądź mieć ceramiczny wkład.

Moc oraz sprawność termiczna

Jeśli piecyka wolnostojącego będziemy używać jako podstawowe źródło ciepła w mieszkaniu, jego moc i zdolność termiczna są niewątpliwie ważną sprawą podczas jego doboru. Ważny parametr, jakim jest moc nominalna, służy do opisywania mocy grzewczej urządzenia w okresie trzech godzin jego stałego palenia. Pośród piecyków możemy dobierać spośród wariantów o mocy kształtującej się na poziomie od 3 do 17 kW. Niewątpliwie, im większa moc, tymże więcej ciepła osiągniemy, ocieplając kozą nasz dom lub także mieszkanie.

Budowa oraz wyposażenie kozy

Wolnostojące piece kominkowe robione są ze stali bądź żeliwa. Mogą być także ozdabiane ponadto ceramiką – całkiem gładką oraz innowacyjną bądź stylizowaną na stare kafle lecz także przeróżnego typu kamieniami, od piaskowca po steatyt. Poniektóre typy mają także korpus malowany proszkowo na różnorodne odcienie.

Popularnym elementem są umieszczane z przodu oszklone drzwiczki, dzięki jakim nasza koza tymże bardziej przypomina kominek. Chociaż należy przyznać, iż palenisko ładowane od góry (poprzez górne drzwiczki) zapewnia niejednokrotnie załadowanie jednorazowo większej ilości opału.

Gdzie ulokować piec wolnostojący?

Kozę, ze względu na jej ozdobny wygląd, zazwyczaj umieszcza się w salonie. Nie ma jednakże przeciwwskazań, żeby znalazła się w sypialni, lub dogrzewała sporadycznie stosowane wnętrze. Niezależnie jednakże od typu wnętrza, do odpowiedniego funkcjonowania kozy niezbędne jest doprowadzenie do paleniska koniecznej ilości powietrza z zewnątrz.

Więc jeszcze więcej kóz jest już fabrycznie zaopatrzonych w profesjonalny króciec, znajdujący się na dole bądź z tyłu korpusu. Do niego podłącza się przewód prowadzący świeże powietrze.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here