praca w Anglii na wakacje

Wakacje sprzyjają powstawaniu nowych miejsc pacy. Wakaty pojawiają się szczególnie w budownictwie, hotelarstwie, gastronomi czy przetwórstwie. W czasie wakacji pojawia się wiele rozmaitych ofert pracy. Znajdują się wśród nich prace na halach produkcyjnych, w ogrodnictwie, często są to oferty przy pracy na taśmie. Praca za granicą to świetna okazja do zapoznania się z tym, co nowego w świecie. Zanim podejmiemy decyzję o wyjeździe, powinniśmy zebrać jak najwięcej informacji o tym kraju. Chodzi przede wszystkim o informacje o warunkach życia i pracy, co później zaoszczędzi wyjeżdżającemu nerwów i frustracji, kiedy będzie próbował dowiedzieć się tych rzeczy na miejscu. Umiejętności językowe nabyte w szkole, często bywają tylko teoretyczne i trudno je stosować praktykując posługiwanie się obcym językiem na co dzień. Oczywiście, na początku mówienie w jęz. angielskim może wydawać się kłopotliwe, ale z czasem nabierzemy wprawy i praktyki. Osoby które nie posługują się angielskim narażone są na niebezpieczeństwo związane z oszustwem fikcyjnych agencji pracy, które oferują zatrudnienie bez znajomości angielskiego. Pocieszającym faktem jest personel mówiący po polsku. Agencje pracy oraz miejsca w których pracują obcokrajowcy, zatrudniają osoby mówiące po polsku. Na pracę sezonową w Wielkiej Brytanii decydują się przede wszystkim ludzie młodzi. Jak sami twierdzą, w okresie wakacyjnym wolą zarobić w Anglii dość konkretne pieniądze, zamiast wegetować w Polsce. Najchętniej jeżdżą studenci, wykorzystujący trzymiesięczną przerwę od zajęć. Dzięki temu mogą z łatwością zrobić pieniądze, za które opłacą cały rok studiowania.

praca w Anglii na wakacjeFormalności przed podjęciem pracy w Anglii na wakacje

Przygotowania do wyjazdu na wakacje często zajmują tyle samo czasu, ile podjęcie właściwej decyzji o emigracji. Potrzebne będą: angielski adres, angielski numer telefonu i numer konta banku z UK. Od razu zadbaj też o National Insurance Number czyli NIN. Jeśli nie znasz angielskiego w dostatecznym stopniu i obawiasz się jak sobie poradzisz przy załatwianiu formalności w UK, możesz skorzystać z usług polskich firm, które pomogą we wszystkich sprawach. Doradztwo dla Polaków polega na tłumaczeniach, wypełnianiu dokumentów, przygotowaniu CV, aplikowaniu o benefity.

Gdzie szukać pracy w Anglii na wakacje

Na polskich portalach w Internecie: www.londynek.net, www.emito.net, www.mojawyspa.co.uk, www.goniec.com, www.polemi.co.uk, www.elondyn.co.uk, www.polscott24.com, www.mojabrytania.pl, www.felcia.co.uk, www.angolia.co.uk.

Agencje pracy oraz miejsca w których pracują obcokrajowcy, zatrudniają osoby mówiące po polsku. Większość agencji posiada kogoś kto zna język polski. Jest to przydatne dla tych, którzy mają problem z angielskim. Jest pożądane, jeśli jest to możliwe, aby podpisać umowę o pracę przed przyjazdem do Wielkiej Brytanii. Jeśli oferują ci umowę, sprawdź dokładnie warunki pracy. Upewnij się, że rozumiesz dokładnie, co podpisujesz. Pracodawca będzie w stanie dostarczyć ci kopię w języku angielskim, więc może będziesz musiał ją przetłumaczyć.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here