Lubelskie uczelnie prześcigają się w liczbie i oryginalności nowych kierunków, którymi chcą skusić kandydatów. Studia w Lublinie to studia humanistyczne, studia społeczne, studia techniczne, studia przyrodnicze, studia ścisłe, studia medyczne, studia artystyczne, studia ekonomiczne, studia muzyczne, studia rolnicze, studia prawnicze, studia filologiczne, studia hotelarskie, studia turystyczne, studia sportowe, studia teologiczne. Kierunki studiów w Lublinie to naprawdę bardzo szeroki wybór. Najnowsze informacje o: Wyższa Szkoła Ekonomii i Innowacji w Lublinie, Uniwersytet Marii Curie – Skłodowskiej w Lublinie, KUL, Uniwersytet Medyczny w Lublinie, Politechnika Lubelska.
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej
Przyszli studenci największej lubelskiej uczelni, mają do wyboru jeden z 51 kierunków działających w ramach 11 wydziałów. Do tego dochodzą jeszcze specjalności, których na UMCS jest ponad 200. Osoby kreatywne, interesujące się szeroko rozumianą kulturą i sztuką, teatrem, filmem, biorące czynny udział w organizacji festiwali i innych wydarzeń kulturalnych, na pewno zainteresuje jedna z rekrutacyjnych nowości, Animacja kultury.
Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II
Jedyny katolicki uniwersytet w Lublinie kształci na 33 kierunkach, zorganizowanych w ramach dziewięciu wydziałów. KUL jest trzecią uczelnią w Polsce . Żacy w trakcie studiów zapoznają się z różnymi teoriami wyjaśniającymi zjawisko religii, zdobędą wiedzę o głównych tradycjach religijnych świata oraz uzyskają kompetencje międzykulturowe, pomocnych w rozumieniu wyznawców innych religii, żyjących we własnym, rodzimym lub migranckim środowisku kulturowym.
Uniwersytet Przyrodniczy
Uczelnia na siedmiu wydziałach prowadzi aż 27 kierunków. W tym od nowego roku akademickiego otwiera kolejnych pięć kierunków oraz nowe specjalności.
Uniwersytet Medyczny
Przyszli studenci jedynej medycznej szkoły wyższej w Lublinie mają do wyboru jeden z 12 kierunków, działających w ramach czterech wydziałów. Od nowego roku akademickiego rusza kolejny, nowy kierunek studiów. Żacy, których zainteresuje oferta II Wydziału Lekarskiego, będą mogli aplikować na elektroradiologię. Studia będą trwały trzy lata.
Wyższa Szkoła Przedsiębiorczości i Administracji
W ramach dwóch wydziałów uczelnia kształci na 11 kierunkach oraz 32 specjalnościach. Studenci którzy wybiorą specjalność marketing i badania społeczne, zdobędą umiejętności pozwalające im na planowanie i realizację badań marketingowych. Jeżeli znajdą zatrudnienie w odpowiednich departamentach, będą odpowiedzialne za przeprowadzanie badań rynkowych i konsumenckich, badania opinii publicznej oraz projektowania działalności rynkowej przedsiębiorstw.
Wyższa Szkoła Ekonomii i Innowacji
Uczelnia ta kształci obecnie swoich studentów na pięciu kierunkach magisterskich, siedmiu licencjackich, trzech inżynierskich oraz na studiach podyplomowych. Studenci, którzy zdecydują się na Pracę socjalną, będą mieli do wyboru jedna z dwóch specjalności: pomoc społeczna w środowisku otwartym oraz doradztwo zawodowe. Doradztwo zawodowe jest dziś szczególnie popularne.