czy warto kupić szumiącego misia dla niemowlaka?

Szumiące misie są to zabawki wyjątkowe, które wewnątrz mają zamontowany specjalny mechanizm, który wytwarza delikatny szum. Szumiąca maskotka pomaga wyciszyć się maluchowi, w efekcie czego spokojnie zasypia. Każdy tego typu miś jest wykonany z miękkiego, przyjemnego materiału, który ma za zadanie dodatkowo stymulować dziecko sensorycznie.

Szumiące misie: na czym polega ich działanie?

Noworodek, który dopiero co pojawił się na świeci, musi stawić czoła ogromnej ilości bodźców, których nie zna, ponieważ nie było ich w łonie matki. Szum, który jest wytwarzany przez zabawkę przynosi ukojenie maluchowi. Dzięki korzystaniu z szumiącego misia dziecko ma zapewnione warunki podobne, do tych które panowały w brzuchu mamy. Ma to znakomity wpływ na działanie układu nerwowego malucha.

Szum, który jest wytwarzany przez misia porównywalny jest do suszarki do włosów. Różnica jednak polega na tym, że mis wydaje z siebie dźwięk bardziej spokojny i jednostajny. Aby go uruchomić wystarczy nacisnąć jeden przycisk, który odpowiada za włączenie i wyłączenie zabawki. Jeżeli tego nie zrobimy, miś sam się wyłączy po 20 minutach. Szumiące misie posiadają głowę oraz cztery kończyny, uszy i łapki są szeleszczące, a nogi kolorowe, co świetnie wpływa na sensoryke dziecka.

Szumiące misie dla niemowląt

Szumiące misie – czy warto wybrać dla dziecka?

Szumiące maskotki są niezwykle popularne, ze względu na swoje funkcje, ułatwiające usypianie i uspokajanie dzieci. Wielu rodziców jednak uważa je za zbędny element wyprawki niemowlęcej. Taka maskotka oprócz emitowania szumu, jak estetyczna i przyjemna w dotyku. Dzięki temu jest cały czas do dyspozycji dziecka.

Na rynku dostępne są różne modele, te bardziej podstawowe, które sprawdzą się jeżeli nasz budżet jest ograniczony, oraz modele bardziej zaawansowane, które posiadają aplikację i funkcje elektronicznej niani.

Zadaniem misiów szumisiów jest uspokojenie malucha, które płacze, jest niespokojne i ma problemy z zaśnięciem. Dodatkowo świetnie się sprawdza jako przytulanka. Jest to praktyczne rozwiązanie, które w znacznym stopniu ułatwia opiekę nad małym dzieckiem.

Przeczytaj też: http://www.dlaturysty.pl/maty-edukacyjne-dla-niemowlat-jakie-sa-rodzaje/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here