kolumny głośnikowe

Czysty, przestrzenny dźwięk to marzenie każdego miłośnika muzyki i pasjonata seansów filmowych. Jak w domowych warunkach uzyskać wrażenia zbliżone do tych, które znamy z sal koncertowych i kinowych? O czym należy pamiętać przed podjęciem decyzji zakupowej? Zapraszamy do lektury.

Czy duże kolumny to gwarancja sukcesu?

Nawet najlepszy odtwarzacz i amplituner zagra tak, jak mu na to pozwolą podłączone głośniki. To one w bezpośredni sposób odpowiadają za jakość naszych wrażeń odsłuchowych, tym samym są najważniejszymi elementami domowego zestawu muzycznego. Przeglądanie oferty rynkowej może przyprawić o zawrót głowy — wybór jest olbrzymi, wśród propozycji znajdziemy zarówno produkty znanych marek, jak i te pochodzące od niewielkich wytwórców. Czym się kierować podczas zakupu? Czy imponujące wymiary i nowoczesny wygląd stanowią gwarancję dobrej jakości? 

Zacznijmy od analizy własnych potrzeb. Jeśli słuchamy jedynie muzyki, to optymalnym wyborem będzie postawienie na zestaw stereo. Dwie kolumny głośnikowe to także doskonałe rozwiązanie dla osób dysponujących ograniczonym metrażem. Zwróćmy jednak uwagę na to, by wybrane kolumny zapewniały poprawną reprodukcję całego pasma dźwiękowego. Mocny bas to nie zawsze zaleta, szczególnie wtedy, kiedy dominuje on nad tonami średnimi i wysokimi. Efektem jest nieprzyjemne dla ucha dudnienie oraz brak czytelności. Wyznacznikiem decydującym o zakupie nie powinna być również jedynie moc kolumn. W warunkach domowych rzadko kiedy wykorzystamy ją w pełni, zdecydowanie lepszym wyborem będzie więc zakup produktów o nieco niższych parametrach technicznych, za to wykonanych z należytą starannością i przy użyciu sprawdzonych komponentów.

Rozsądny wybór

To, co sprawdzi się podczas odtwarzania muzyki nie zawsze usatysfakcjonuje kinomaniaków. Tu zdecydowanie lepszym wyborem będzie inwestycja w zestaw 5.1. Dodatkowe kolumny efektowe umieszczone z przodu oraz za głową widza sprawią, że poczujemy się aktywnymi uczestnikami scen akcji. Subwoofer wiernie przeniesie do naszego domu wrażenia eksplozji i wybuchów, a głośnik centralny zadba o reprodukcję ścieżek dialogowych. Podobnie jak w przypadku głośników stereo tu również liczy się jakość wykonania, duże znaczenie ma też poprawne rozstawienie kolumn w przestrzeni mieszkalnej. Nie oszczędzajmy na akcesoriach dodatkowych. Audiofilskie kable głośnikowe w cenie kilkuset złotych za metr bieżący to oczywiście przesada, warto jednak kupić przewody wykonane w całości z miedzi beztlenowej — nie są drogie, a odwdzięczą się zdecydowanie większą trwałością.

Decydując się na zakup, warto poznać ofertę firmy AVPoint. Profesjonalny i doświadczony zespół fachowców dokonał starannego wyboru propozycji produktowych, które zadowolą każdego miłośnika dobrego brzmienia. Nie znajdziemy tu kolumn o niskiej jakości, wszystkie modele pochodzą ze sprawdzonych, legalnych źródeł i objęte są dogodnymi warunkami gwarancji. Załoga sklepu z przyjemnością odpowie na wszelkie pytania, rozwieje wątpliwości i pomoże dobrać rozwiązania, które najlepiej zrealizują potrzeby klientów. Szeroka gama produktowa pozwala na elastyczny wybór, a intuicyjny w obsłudze sklep internetowy sprawi, że idealnym dźwiękiem możemy cieszyć się bez potrzeby odbywania uciążliwych wypraw do tradycyjnych punktów sprzedaży. Warto!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here