biznes w internecie

Wbrew pozorom w dzisiejszych czasach istnieje wiele sposobów na zarabianie pieniędzy, po prostu niewiele osób o tym wie. Prowadzenie własnego biznesu w Internecie wymaga wiele czasu i zaangażowania. Należy pamiętać, że jak w każdym biznesie podstawowym źródłem dochodów są klienci, dlatego brać pod uwagę ich potrzeby. Sklep internetowy można założyć już na gotowej platformie sklepów internetowych. Dostaniemy wtedy darmowe oprogramowanie w zamian za abonament (ok. 100 zł miesięcznie). Trzeba jednak zauważyć, że za indywidualny projekt graficzny będziemy musieli najprawdopodobniej zapłacić. Ceny są naprawdę różne, ale na jednej z takich platform z darmowym oprogramowaniem, taki projekt kosztuje np. 1,5 tys. zł.

biznes w internecieDla kogo biznes online

Propozycja własnego biznesu internetowego jest idealna, jeśli:

1. matką pozostającą w domu z dziećmi;
2. osobą spędzającą dużo czasu w domu;
3. osobą szukającą pomysłu na e-biznes;
4. studentem;
5. osobą mieszkającą w małym mieście;
6. osobą mieszkającą na wsi;

Wszystko zaczyna się od pomysłu. Dobry pomysł na e-biznes to początek w całej drodze Twojego sukcesu. Od niego bowiem będzie zależało powodzenie całego przedsięwzięcia.

Pomysły na biznes w internecie

1. E-handel

Sprzedaż wyrobów za pośrednictwem Internetu, to stale rozwijające się gałąź biznesu. Nie musisz niczego produkować, by stać się sprzedawcą, wystarczy, że znajdziesz interesującą branżę i producentów, którzy nie prowadzą sami sprzedaży w Sieci.

2. Rękodzieło

Rozejrzyj się dokładnie jak wyglądają ceny w branży, która by Cię interesowała i spróbuj skalkulować w jakiej kwocie mogłaby się zamknąć Twoja oferta, jaką ilość takich przedmiotów mógłbyś wytworzyć i ile na nich zarobić.

3. Organizacja imprez

To bardzo szerokie zagadnienie, ale ma zaletę – do prowadzenia biznesu wystarczy dobry notes, telefon i laptop z połączeniem do Internetu.

4. Projektowanie stron internetowych

To zadanie wymaga trochę nauki, ponieważ profesjonalna, dobrze wyglądająca strona firmowa, to najważniejsza wizytówka w Internecie. Nie można jej wykonać za pomocą darmowego generatora, z gotowych szablonów.

5. Usługi detektywistyczne

To prawda, żeby prowadzić agencję detektywistyczną, nawet jednoosobową, trzeba mieć stosowną licencję.

6. Organizacja wesel

Pozornie to coś podobnego do organizacji imprez. W praktyce jednak firmy zajmujące się organizacją wesel wsiąkają zazwyczaj w tą jedną branżę na stałe.

7. Fotografia

Zarabiać można np. jako fotograf weselny, choć coraz popularniejsze okazuje się sprzedawanie zrobionych przez siebie zdjęć w Internecie, na specjalnych serwisach.

Jeśli prowadzisz biznes w Internecie, to z reguły nie masz szansy na bezpośredni kontakt z klientem. Dlatego musisz skupić się na formie w jakiej proponujesz swoje produkty lub usługi. Musisz przekonać do siebie klienta na odległość. Zrobi to za Ciebie interesująca i profesjonalna strona internetowa, ciekawe opisy i piękne zdjęcia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here