Wyjeżdżasz na wakacje za granicę? A może płacisz kredyt walutowy? Chcesz kupić coś w sklepie internetowym w innym kraju? W tych, a także wielu innych sytuacjach warto sprawdzić kantory on-line – dzięki nim możemy sporo zaoszczędzić!

Rynek internetowej wymiany walut w Polsce cały czas się rozwija. Korzystają z niego zarówno osoby prywatne, jak i przedsiębiorcy, którzy teraz nie muszą już udawać się do kantoru stacjonarnego lub liczyć na niskie koszty w banku.

Uwaga na wysoki spread!

Za wymianę walut wcale nie musimy płacić bardzo dużo. Tym, co powoduje, że koszty mogą być bardzo wysokie, jest tak zwany spread. To różnica, która zachodzi pomiędzy kursem kupna a sprzedaży waluty. To właśnie na spreadach zarabiają banki i kantory. Wtedy, gdy chcemy wymienić walutę, internetowa wymiana walut Trejdoo.com lub w innych kantorach on-line to interesująca alternatywa. Spready są wtedy znacznie niższe, ale nie jest to jedyna zaleta takich właśnie transakcji.

Dlaczego w kantorach on-line wymieniamy korzystniej?

Wynika to przede wszystkim z metody ich działalności. Przede wszystkim kantor on-line nie ma placówek, które wymagają regularnych kosztów utrzymania. Nie ma wtedy potrzeby płatności czynszów, rachunków za media, tworzenia systemów bezpieczeństwa jak monitoring czy alarm, korzystania z usług firm ochroniarskich, na przykład w celu konwojowania. Wobec tego, kantory internetowe operując na walucie w formie elektronicznej, mogą zaproponować klientom korzystniejsze kursy.

Jak dużo możemy zyskać?

Wszystko zależy od tego, jak dużo pieniędzy chcemy wymienić. Przykładowo, gdy chcemy wymienić 1000 euro, możemy oszczędzić nawet ponad 150 złotych w porównaniu ze zwykłym kantorem. Pamiętajmy też o tym, że przy płatności zwykłą kartą za granicą, czyli kartą, która nie jest walutowa, bank pobierze od nas prowizję, więc koszty będą jeszcze wyższe. Wobec tego wymiana walut Trejdoo.com i w innych kantorach on-line to bardzo korzystna propozycja – warto sprawdzić oferty już teraz i dołączyć do grona osób nieprzepłacających za wymianę walut.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here