aktor

Może się wydawać, że chodzi tutaj o naprawdę spore pieniądze. W końcu aktorzy znani są z tego, że jeżdżą długimi samochodami oraz mieszkają w willach z basenem. Dodatkowo ich social media przepełnione są zdjęciami z wakacji, gdzie bywają w naprawdę egzotycznych miejscach. Jak wygląda to w rzeczywistości? Jest to kwestia dosyć sporna. Jak jednak wyglądają zarobki na tego typu stanowisku? Sprawdźmy to!

Przeczytaj też: https://www.zawody.pl/ile-zarabia-aktor/

Jak wyglądają zarobki aktora w rzeczywistości?

To co dzieje się na Instagramie, nie zawsze posiada pokrycie w rzeczywistości. Wynika to przede wszystkim z braku doświadczenia, nikłego stażu pracy oraz konieczności douczania się. Nawet najlepsza szkoła aktorska nie jest w stanie przygotować nas na to, co może wydarzyć się w pracy. Wszystkie braki oraz ewentualne niedociągnięcia da się nadrobić, ale oczywiście, im mniej ich posiadamy tym lepiej dla nas oraz naszego pracodawcy. Początkujący aktor może liczyć na zarobki wynoszące od 1500 do 2500 zł w skali, natomiast ci bardziej doświadczeni zarabiają od czterech do 5000 zł miesięcznie. Wszystko zależy jednak od ich miejsca pracy oraz ilości ról aktorskich. 

Ile jest w stanie zarobić aktor serialowy i filmowy?

Inne zarobki będzie posiadał aktor przedmiot który gra w filmach czy serialach, a jeszcze inne ten, który zatrudniony jest w teatrze. Aktorzy, którzy grają w paradokumentach takich jak „Trudne sprawy” czy „Dlaczego ja?” za całe nagranie otrzymują 200-250 zł. Tak naprawdę nie jest to dużo, ale jest to frajda dobry start do rozpoznawalności w sieci. Oczywiście w miarę kolejnych rur, rośnie nasza stawka. Im jesteśmy bardziej rozpoznawalnym aktorem, w tym więcej jesteśmy w stanie zarobić na planie filmowym w ciągu jednego dnia. Popularni aktorzy mogą liczyć na dniówkę, która wynosi nawet 5000 zł netto.

Zobacz też: http://www.humanuniversity.pl/w-jaki-sposob-zostac-aktorem/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here