Vademecum rozwodowe: Katowice i inne duże miasta

Niestety dość często małżeństwa kończą się rozwodami. Dopiero po czasie okazuje się, że występują pewne różnice charakterów, które uniemożliwiają dalsze zgodne pożycie. Czasami zdarzają się też przykre sytuacje, takie jak zdrady, kłótnie, przemoc domowa, alkoholizm.

Dlatego nie ma uniwersalnej odpowiedzi na pytanie, ile trwa rozwód. Wszystko zależy od konkretnego przypadku. Na długość procesu rozwodowego może mieć wpływ wiele czynników. Jeśli jest to wspólna decyzja małżonków, często wystarczy tylko jedna rozprawa. Pod warunkiem, że będzie to rozwód bez orzekania o winie. Jeżeli jednak strony nie potrafią się porozumieć, obwiniają się wzajemnie lub też pojawia się problem zdrady lub innego rodzaju uchybień, trzeba liczyć się z tym, że cała sprawa może się znacznie skomplikować i przedłużyć.

Jedną z najistotniejszych kwestii jest oczywiście ustalenie prawa do opieki nad dziećmi. Bywa, że staje się to przyczyną zażartego sporu. Nieraz musi dojść na sali sądowej do tzw. prania brudów. Zdarza się nastawianie dzieci przez jednego z rodziców przeciwko drugiemu. Są to poważne kwestie, które istotnie rzutują na dalsze losy wszystkich członków rozpadającej się rodziny.

Kiedy już sąd przyzna jednej ze stron prawo do opieki nad dziećmi, następnie pojawia się temat roszczeń alimentacyjnych. To też bardzo wymagające zagadnienie natury prawnej. Warto na każdym etapie procesu rozwodowego korzystać z pomocy doświadczonego pełnomocnika.

Często pojawiają się również konflikty majątkowe. Obecnie rzadko kiedy podpisywana jest przed ślubem tzw. intercyza. Małżonkowie mają problem z ustaleniem, co się komu należy. Najczęściej wygląda to tak, że prześcigają się w żądaniach. Szczególnie w dużych miastach, gdzie ludzie zarabiają o wiele więcej niż w mniejszych miejscowościach. Dysponują więc przeważnie dość znacznymi majątkami. W przypadku rozwodów z orzeczeniem o winie, strona poszkodowana może rościć sobie prawo do alimentów. Ta forma korzyści materialnej oczywiście jest czym innym niż alimenty na dzieci.

Rozwód w Katowicach statystycznie zdarza się 3 razy częściej niż w mniejszej miejscowości. Podobne rzecz ma się, jeśli chodzi o inne największe miasta w Polsce. Jest to związane zapewne z tym, że mieszkańcy prowincji są bardziej konserwatywni. Dodatkowo odczuwają na pewno większą presję otoczenia. Rozwodnicy są przecież często wytykani palcami w obrębie małych społeczności.

Warto ze wszystkimi pytaniami i wątpliwościami natury prawnej, które dotyczą rozwodu zwrócić się do wyspecjalizowanego w tej dziedzinie adwokata. Ekspert pouczy, przestrzeże przed ewentualnymi pułapkami, na które przypadkiem można się natknąć. Sporządzi pozew. Pod okiem rzetelnego pełnomocnika szanse na pomyślne zakończenie procesu rozwodowego znacznie rosną.

Dobry adwokat rozwód katowice znajduje się w każdej dzielnicy. Można wybierać spośród całego grona solidnych specjalistów. Najlepiej już przed poradą prawną zastanowić się gruntownie nad swoimi oczekiwaniami i priorytetami. Czy chodzi o rozwiązanie małżeństwa w trybie ekspresowym, czy udowodnienie winy współmałżonka, czy raczej o jak najkorzystniejszy podział majątku.

Prawnik przygotuje spójną strategię, która najlepiej sprawdzi się w tym konkretnym przypadku. Wsparcie dobrego adwokata jest też nieocenione na sali rozpraw. Jego obecność dodaje otuchy. Zmniejsza poziom stresu. Stanowi element przewagi w przypadku spraw bardziej skomplikowanych. Szczególnie gdy strony są ustosunkowane do siebie wrogo i zdecydowane na podjęcie walki o wymierne korzyści.

Skorzystanie z usług uznanej kancelarii adwokackiej może przełożyć się nie tylko na pozytywny finał postępowania rozwodowego. Często przyczynia się też do jego skrócenia. To zbawienne dla wielu osób, szczególnie takich, które mocno się stresują obecnością w sądzie. Z odpowiednią pomocą cały ten bolesny proces, jakim niewątpliwie jest rozwód może stać się co najmniej znośny. Warto jak najszybciej zakończyć na sali sądowej nieudane małżeństwo. Dzięki temu można czym prędzej rozpocząć w życiu nowy etap.

Źródło: https://rozwod-i-podzial-majatku.pl/adwokat-katowice/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here