Terminale płatnicze w Polsce

0
1764

W polskich punkach handlowych oraz usługowych działa blisko 800 tysięcy terminali płatniczych. Prognozuje się, że do końca przyszłego roku liczba ta wzrosnąć ma do ponad 1 miliona. Co więcej, praktycznie każdy terminal kart płatniczych obsługuje karty do płatności bezstykowych. Czy Polska już niedługo całkowicie zrezygnuje z tradycyjnej gotówki?

Zapewne nie, ale widać wyraźnie trend wykorzystywania narzędzi bankowości nowoczesnej. Polacy w końcu mają świadomość, że to właśnie pieniądze ulokowane na kontach bankowych są najbardziej bezpieczne. Ponadto, stawiamy na komfort i wygodę, a właśnie taką dają nam płatności kartą. Realizacja zapłaty w formie bezgotówkowej trwa nawet kilka razy krócej aniżeli przy wykorzystaniu gotówki.

Co ważne, zalety w płatności kartą widzą nie tylko ostateczni nabywcy, ale również właściciele obiektów handlowych i usługowych. Każda taka działalność zdaje sobie sprawę, że należy spełniać potrzeby klientów, by ich po prostu nie stracić. Wraz z rosnącą popularnością kart płatniczych logiczne jest, że należy zadbać o to, by można było je dogodnie wykorzystywać. I to nie wszystko, bo przecież zapłata za produkty spożywcze, ale też usługi krawieckie, motoryzacyjne czy wszelkie rodzaju kosmetyczne, jak koloryzacja włosów, depilacja laserowa bądź mezoterapia mikroigłowa skóry twarzy, pozwala właścicielom firm na sprawne rozliczanie. Terminale płatnicze eliminują ryzyko kradzieży gotówki czy też jej zniszczenia. Każda transakcja jest też księgowana, co znacznie ułatwia procesy rachunkowe w ramach comiesięcznych rozliczeń działalności gospodarczych. Obsługa klienta zostaje skrócona nawet kilkakrotnie, nie pojawia się też problem wydawania reszty.

Potrzeby nabywców terminali płatniczych spełniają też firmy, które takowe oferują. Dzisiaj dostępne są rozmaite pakiety kupna albo wynajmu takiego sprzętu na naprawdę korzystnych warunkach. Obniżane są prowizje i wszelkie koszty, jakie wiążą się z realizacją każdej transakcji. W efekcie terminal kart płatniczych nie generuje dużych wydatków dla przedsiębiorcy, ale staje się za to urządzeniem, dzięki któremu każda operacja handlowa przebiega sprawnie i przy zachowaniu nowoczesnych standardów najwyższej jakości.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here